Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Yanlış Kişilerin Arkasında Gezmek..!

Yanlış kişinin arkasında gezmek ne demek. İlçemiz menfaatini düşünmek, bunun için çaba göstermek yanlış kişinin arkasında gezmek anlamını nasıl çıkarırsın? Varsa eteğindeki taş, döküver de bizler de bilmediklerimizi öğrenelim. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok, biz bunu biraz değiştirelim, tavşan dağın arkasına saklanmış orda mırıldanıyor ama kimsenin haberi yok misali hemşerilerimiz var. Milli bir mesele […]

17 Ağustos 2016 - 15:33 'de eklendi ve 459 kez görüntülendi.
Yanlış Kişilerin Arkasında Gezmek..!

Yanlış kişinin arkasında gezmek ne demek. İlçemiz menfaatini düşünmek, bunun için çaba göstermek yanlış kişinin arkasında gezmek anlamını nasıl çıkarırsın? Varsa eteğindeki taş, döküver de bizler de bilmediklerimizi öğrenelim.
Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok, biz bunu biraz değiştirelim, tavşan dağın arkasına saklanmış orda mırıldanıyor ama kimsenin haberi yok misali hemşerilerimiz var.
Milli bir mesele olduğu için Tuzlalarımızın şu FETÖ olayından sonra kurtarılabileceği, ilçemize kazandırılabileceği noktasında geçen hafta gazetemizin manşetinden bir haber yayınladık. Köşe yazımda da tuzlalara değindim.
Satılık kalemlerden değiliz. Kimse kalemimizi satın almaya yeltenemez, gücü de yetmez. Mesele milli olunca yazımı heyecanla kaleme aldım. Tuz sahaları ile ilgili konuyu kimseden bilgi alarak da yazmadım. Ben Tuzlaları, Tuz gölünü Şereflikoçhisar’ın olarak görüyorum. İki sahayı alan ve belki on on beş ortaktan oluşanların isimlerini cisimlerini de pek bilmem. Alana hayırlı olsun. Ama ben arka planını düşünüyorum. Şereflikoçhisarlıların aldığı iki tuz sahasının yanında sekiz şirket de faaliyete başlaması ile belki bine yakın kişiye ekmek kapısı olması için yazdım. Bin kişinin aldığı parayı Şereflikoçhisar’da harcayarak ekonomisine can verecek, ilçe kalkınacak diye yazdım. Daha daha büyüyerek bu tuzlalarımızın Türkiye ve Dünya pazarında hatırı sayılır bir konuma gelecek diye yazdım. Belki 3 belki 5 milyon ton kapasite ile sevkiyatta çok önemli lojistik nokta oluşturması ile tren yolunun gelmesinde en önemli lokomatif güç olacağı için yazdım. İlçemizin kısa sürede nüfus veren durumdan çıkıp nüfus alan bir konuma geleceğimiz için, “İL” hayalimize bir adım daha yaklaşacağımızı düşündüğüm için yazdım. Yani daha neler için yazdığımı yazsam satırlar yetmez. Kısacası Memleketim ve Memleketimizin İnsanı için yazdım.
Pazartesi günü telefonum çaldı ve beni, yazdığım Tuzlalarla ilgili yazımda yanlış kişilerin arkasında gezdiğimi söyledi. Yazımı tersinden anlayanlar, bazı tuzculardan haber bilgi aldığımı söyleyerek niyet okuyuculuğu bile yaptı.
Gülerek söylüyorum. Benim ne menfaatim olabilir de onun bunun arkasında gezmeye ihtiyacım olur ki. Hala daha fesatlık güdenler nasıl bir zihniyete sahiptir ki. Beni o tuzcu bu tuzcu ilgilendirmiyor. Ben tek başıma şahsi olarak tuzlalarımıza, Milli mesele olarak sahip çıkmaya çalışıyorum. Sizlerde o kapalı kapılar arkasından çıkın, fesatlığı bırakın. Memleket için çaba gösterin. Oralardan fesatlık gütmekle, dedikodu üretmekle bu iş olmuyor. Tuzlalar ilçe dışındaki şirketlerde kalınca neler kaybettik, ilçemiz şirketlerinde kalsaydı neler kazanabilirdik? Bu kadar çekememezlik gözünüzü kör etmesin.
Birileri ben Ticaret Odası Başkanı olsam bu meseleyi kökünden çözerdim diyormuş. Çıksın Ticaret Odasına aday olsun. Birileri ESO başkanı olsam, birileri ne bileyim ne odası başkanı olsam ben çözerdim diyormuş. Onların hepsini sahneye davet ediyorum. Buyurun çözün. Tuzcular şuncular buncular yanınızda olmuyorsa, ŞEREFLİKOÇHİSAR HALKI arkanızda kaya gibi durur. Siz önce halkı bir yanınıza almaya çalışın.
Tuzlalarla ilgili yürütülen mahkeme dosyalarındaki hakim savcılardan yenileri alındı diye biliyorum. Hala alınmalar da devam ediyor. Ve o oturduğu yerden konuşanlar elini kıpırdatmak yerine dilini kıpırdatmaya devam ediyor. Tuzlalarımıza FETÖ karıştıysa Allah’ın adaletine sığının da açılan hayırlı kapıdan girin ve rızkınızı koparın. Boş konuşmaları bir bırakın artık.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER