Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

%25’in Hepsi Böylemi düşünüyor, Acaba?

Bu adam ne yapıyor, bu adam kime hizmet ediyor, bu peşinden gidenler neyin peşindeyim diye düşünmüyor mu acaba. Ya da bu kesimin hepsi ‘Bizimkiler ne yapıyorsa doğrudur, doğru yapıyordur deyip kendi kendilerine özeleştiri yapma gereği duymuyor mu, demekten insan kendini alamıyor. Hani kemikleşmiş bir kitlesi olduğu söylenen ve %25 civarında oy oranı alarak ana muhalefet […]

28 Eylül 2016 - 17:48 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi.
%25’in Hepsi Böylemi düşünüyor, Acaba?

Bu adam ne yapıyor, bu adam kime hizmet ediyor, bu peşinden gidenler neyin peşindeyim diye düşünmüyor mu acaba. Ya da bu kesimin hepsi ‘Bizimkiler ne yapıyorsa doğrudur, doğru yapıyordur deyip kendi kendilerine özeleştiri yapma gereği duymuyor mu, demekten insan kendini alamıyor.
Hani kemikleşmiş bir kitlesi olduğu söylenen ve %25 civarında oy oranı alarak ana muhalefet rolünü üstlenen ve elini devlet adına taşın altına koymayan, sadece bana muhalefetlik
versinler zaten ben bu devleti yönetemem benim yerim bu şekilde rahat diyen bir CHP lideri ve kadrosu mu var, anlamadım gitti.
Yenikapı mitingine nazlanarak gelen bir genel başkan, Anıtkabir’e park yapıldı diye 6 ay sonra ayaklanan bir azınlık, FETÖ olaylarında sadece konuşan ama icraatı olmayan, hatta son açıklamalarıyla neredeyse sözcülüğüne savunan bir CHP vizyonunu, kendi partisi nasıl kabulleniyor, onu da anlamış değilim.
Aslında CHP hakkında bir çok eleştirilecek konu var ama üstü örtülü gündem de olan bu konulara değinmekle yetineceğimi söylüyor,
şu konuya da değinmeden geçemeyeceğim.
CHP Genel Başkanı Kurban Bayramı öncesi Niğde iline gidiyor dönüşte ilçe örgütü ile yolda buluşuyor. Haberini ilçemiz yerel gazetelerinden Çengel’de okudum.
Ayaküstü muhabbette FETÖ’ye değinmişler.
İlçe Başkanı Ünsal bazı sorunları aktarmış Kılıçdaroğlu’na “Şereflikoçhisar’da 15 Temmuz darbe girişiminden sonraki uygulamalarla açığa alınan, iş hakkı feshedilen, temelinde yoksul ailelerden gelen, zor şartlar altında okumuş, ekmeğinin peşinde olan, devlet yurdu imkanı olmadığından okuyabilmek için mecburen cemaat yurtlarına gitmiş, arkası olmayan çocuklar.
Esnaf kesiminde, güçlü sermayesi olan İlçe şartlarına göre ekonomik durumu iyi olan insanlar malvarlıklarına el koymak istediklerinden tutuklandılar. Şereflikoçhisar’da 15 Temmuz gecesi hiçbir kişi darbeden yana olmadığı gibi herkes karşı durmuştur. Şereflikoçhisar’da bir tane darbeci yoktur. İlçemiz bu yüzden gurur duyulacak bir ilçedir. Bilginiz olsun” diyor. Şimdi CHP ilçe Başkanı Ünsal’ı hadi meydan da AK Partililer vardı deyip gelmedi sayalım, kendi partinde ya da farklı bir yerde sokakta darbe karşısında durabilirdi mi, durmadı. Şereflikoçhisar’da bir tane darbeci yoktur diyen Celal Ünsal’ın ilçeden haberi gerçekten yok mu? İçeri alınanlar masum da devlet laf olsun diye mi hapse attı? İlk günkü bazı hareketlilikten kendisinin sanırım haberi olmadı, ya da araştırma soruşturma bilgi edinme zahmetinde bulunmadı mı? İlçe Başkanının konuşmasına cevaben Genel Başkan Kılıçdaroğlu da; “Eğer Cumhuriyet Halk Partisi varsa herkes için vardır. Gerçekten mağdur olduğunu düşündüğünüz kim varsa dosyasını yapın, bilgilerini alın. Genel Merkeze getirin, biz cadı avına müsaade etmeyeceğiz. Sorumlularla, mağdurları birbirinden ayıracağız” diyor. Kılıçdaroğlu güzel cevap vermiş “gerçekten mağdur olduğunu düşündüğünüz varsa getirin mağdurları ayıracağız” diyor. Gerçekten ifadesi Kılıçdaroğlu’nu kurtarmış. Bu FETÖ Aşkı nereden çıktı, eğer mağdurun yanında olmayı çok önemseyen Sayın Kılıçdaroğlu’nun deyimine göre Herkes için olan CHP, yıllardır perişan olan başta İmam Hatip Lisesi olmak kaydıyla, Endüstri, Ticaret, Sağlık ve diğer Meslek liseleri yıllarca mağdur edilirken, Başörtüsü meselesi, etek pantolon pardesü giyilecek giyilmeyecek meseleleri yaşanırken neredeydin Allah aşkına.
Yapmayın! Ya herkesi kucaklayın, ya da deyin ki biz sadece o %25’in partisiyiz deyin bizde sizlerden umudumuzu keselim.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER