Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Eğitimde Değişim Öğretmenle Başlar !

Yıllardır Ülkemizde süre gelen bir eğitim öğretim uygulaması değişikliği söz konusu olduğunu hepimiz biliyoruz. Kitaplar değişir, sistem değişir, ama hedeflenen başarı bir türlü gelmez. Eğitime ayrılan kaynaklar bütçeden en büyük payı alıyor. En son teknoloji ve tüm imkanlar seferber ediliyor; irfanı hür nesiller, milletin hizmetinde, çağdaş uygarlık seviyesini aşma hedefinde nesiller bir türlü yetişmiyor. Kitap […]

21 Eylül 2016 - 13:19 'de eklendi ve 364 kez görüntülendi.
Eğitimde Değişim Öğretmenle Başlar !

Yıllardır Ülkemizde süre gelen bir eğitim öğretim uygulaması değişikliği söz konusu olduğunu hepimiz biliyoruz. Kitaplar değişir, sistem değişir, ama hedeflenen başarı bir türlü gelmez. Eğitime ayrılan kaynaklar bütçeden en büyük payı alıyor. En son teknoloji ve tüm imkanlar seferber ediliyor; irfanı hür nesiller, milletin hizmetinde, çağdaş uygarlık seviyesini aşma hedefinde nesiller bir türlü yetişmiyor. Kitap değişimi, sistem değişimi, elbise değişimi derken başarı bir türlü gelmiyor. Eğitimin, öğretimin değişmesi, başarıya dönüşmesi ancak öğretmenlerle mümkün olacaktır. O minicik çocukları 6 yaşından sonra, beyinlerini, becerilerini öğretmenlere teslim ediyoruz. Ama teslim ettiğimiz eller ve beyinlerin kime hizmet ettiğini bilmiyoruz. Azımsanmayacak ölçüde bir grup öğretmen maaşını devletten aldığı, Milletin vergisi ile imkanlara kavuştuğu halde; millet adına değil, ideolojileri, gizli emelleri adına çalışmalar yürütüyorlar. Hele ki şu 15 Temmuz FETÖ darbesi sonrasında binlerce öğretmenin açığa ve içeri alınmasından sonra insanların akıllarında şüphe üstüne şüpheler doğdu. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da binlerce öğretmen bölücü terör örgütüne eleman yetiştirmek suçundan açığa alındı. Çocukların beyinlerini yıkamaktan eğitimi öğretimi bırakan bu Milli kurum yani Milli Eğitimde kökü dışarıda olan örgütlerce sarıldığını gördük. Bu temizlik hareketinden sonra hala şüphe içerisinde olan anne ve babaların olduğu aşikar. Düşünün 6 yaşında çocuğunu eğitimci öğretimci diye teslim ettiğin insanların amacı Millet adına hedefler yerine ideolojik ve bölücü faaliyetler. Ve bu durum anne ve babalar tedirgin etmeye devam ediyor. Devletin bu endişeleri giderecek nasıl bir politika izleyeceği ciddiyetle takip ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 Eğitim öğretimin yılında bunun ilk örneklerini uygulamaya sokacaktır. Geleceğe ışık tutacak olan çocuklar ve gençleri Terörist zihniyetli eğitimcilerin ellerine bırakmak sanırım vatanımıza milletimize yapılacak en büyük düşmanlık olacaktır. Bunun içinde dünya görüşümüz ne olursa olsun, öğrencilerimize vereceğimiz en büyük katkı Milli eğitim hedeflerini gerçekleştirecek, insanlığa hizmet edecek bir ilim, beceri ve yüksek ahlak değerlerine sahip nesiller yetiştirmek olacaktır. Emperyalizmim karşısında, küfrün karşısında tek millet, tek devlet, tek bayrak altında yetiştireceğimiz gençlerimiz ülkemizin önünü açacak dünyaya nam salacak ve Dünya Müslümanlarının ve mazlumların sığınacağı liman olacaktır.
Bu düşünceler ile ilçemizde gerek ilk-ortaöğretim ve üniversite öğrencilerimize gerek kalacak yurt gerekse kalacak ev noktasında hepimiz yardımcı olmalıyız. Her birini kendi çocuklarınız gibi görmeli, onlara her noktada yardımcı olmalıyız. Üniversiteye gelip de kalacak yer bulamadığı için gitti haberlerini, cümlelerini duymak istemiyoruz. Bunları duymak demek ilçemiz Kaymakamlığının, İlçe Milli Eğitiminin, Kredi Yurtlar kurumunun ilçemizdeki temsilcilerinin bu konu üzerinde durmadığını gösterir.
Bugün Kulu’nun bir gazetesi Şereflikoçhisar 33 bin nüfusla il oluyor Kulu 50 bin nüfusla il olamıyorsa diye başlık atıp ortada olan bir lafın arkasından koşuyorsa, Polatlı’nın gazeteleri Zırhlı Birlikleri biz istiyoruz Şereflikoçhisar’dan önce bizim hakkımız imasında bulunup ortalığı toz duan edip hakkını arıyorsa! Bizde oturmayalım derim. Ekmek artık aslanın ağzında değil midesinde. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının İlçemize ve Ülkemize hayırlı olmasını, tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar getirmesini diliyorum.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER