Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Eylül Ayı Meclis Toplantısı Dün Gerçekleşti

Eylül ayı Belediye Meclis Toplantısı dün saat 15.00’da gerçekleştirildi. 5 gündem maddesinin görüşüldüğü meclisin gündem dışı konuşmalarında gerginlikler yaşandı. Meclisin birinci maddesinde Başkent Doğalgaz şirketinin ilçemize yapacağı yatırımın gerçekleşebilmesi için EPDK tarafından istenen belediye meclis kararının alınması görüşüldü. Konu üzerinde açıklama getiren Meclis Başkanı Polat, yatırımın aksamaması, cadde ve sokaklarda çalışmaların kesintisiz yapılması için alınması […]

07 Eylül 2016 - 18:23 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.
Eylül Ayı Meclis Toplantısı Dün Gerçekleşti

Eylül ayı Belediye Meclis Toplantısı dün saat 15.00’da gerçekleştirildi. 5 gündem maddesinin görüşüldüğü meclisin gündem dışı konuşmalarında gerginlikler yaşandı.
Meclisin birinci maddesinde Başkent Doğalgaz şirketinin ilçemize yapacağı yatırımın gerçekleşebilmesi için EPDK tarafından istenen belediye meclis kararının alınması görüşüldü. Konu üzerinde açıklama getiren Meclis Başkanı Polat, yatırımın aksamaması, cadde ve sokaklarda çalışmaların kesintisiz yapılması için alınması gereken ve istenen bir karar diyerek yaptığı oylamada gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin ikinci maddesinde ilçemiz terminali içerisinde bulunan boş dükkanlar üzerinde ilçemiz Engelliler dermeği tarafından biri depo bir diğerinin ise büro için Gündemin ikinci maddesinde ilçemiz terminali içerisinde bulunan boş dükkanlar üzerinde ilçemiz Engelliler dermeği tarafından biri depo bir diğerinin ise büro için kullanılması isteiği üzerine, ilk yerel seçimlerin yapılması tarihine kadar tahsis edilmesi, oy birliği ile kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde ise Akarca mahallesindeki ada parselde kanuna göre 10 yıl müddetle satılıp satılmayacağı hakkında imar komisyonunun değerlendirme raporu okundu. Madde oy birliği ile imar Müdürlüğüne sevk edildi.
Gündemin dördüncü maddesinde ise kale mahallesindeki kişiye ait ada parselde bulunan imar planında kat artırıma talebine istinaden imar komisyonunun raporu okundu. Tabiat Varlıkları Koruma müdürlüğünce artırımın uygun görülmediği, tekrar değerlendirilemsi için maddenin İmar Müdürlüğüne sevki oy Birliği ile kabul edildi.
Gündemin beşinci ve son maddesinde ise, sözleşmesi sona eren taş ocağının, büyükşehire belirli bir süreliğine tekrar tahsis edilmesi görüşüldü. Meclis Başkanının 1 yıllığına tahsis edilmesi görüşü oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis Başkanı Ferda Polat, gündem maddeleirnin sona ermsinin ardından, bayramını şimdiden tebrik ediyor, aileniz ve tüm sevdiklerinizle hayırlı bayramlar geçirmenizi diliyorum diyerek oturumu kapattı.Gündem dışı konuşmalarda söz alan Meclis üyesi Kemal Sezginer, iki sorum olacak diyerek, Seval hanım başkan Vekiiliğine geçti sonra tekrar alındı, uygunmuydu sorusuna Başkan Ferda Polat, biliyorsunuzki vekili başkan istediği kişiyi atar. İki satır yazıyı yazar vekili atar ve gider. Biliyorsunuz Seval hanım taşören şirkette çalışmaktadır. Belirli bir rapor süresi vardır. Görevden alınmadı kendisi görevdedir diyerek açıklama getirdi.Kemal Sezginer’in diğer bir sorusu ise, Çarşı içerisinde tuana pastanesi var. buraya teras yaptırdı kısa süğre sonra yıkıldı. Yapılmasına kim Müsaade etti imza attı izin verdi. Bunların araştırılamsı gerekir sorusu üzerine Başkan Polat, bildiğiniz gibi aykırı olan yere tadilat projesi isteniyor. Proje bitince kontrol edilir aykırı bişey var ise penceresi çatısı neyse ve daha sonra yıkılır. Bazı şeyler sonra görülüyor ve ortaya çıkıyor diyerek karşılık verdi. Konuşmalar bu şekilde sona erdi ve toplantı sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER