Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İlköğretim Haftası Kutlandı

Okulların açılması ile birlikte binlerce öğrencinin ders başı yaptığı şu günlerde, geçtiğimiz hafta Perşembe gününe denk gelen ve her yıl kutlanan İlköğretim haftası kutlamaları bu yıl Şehit Filiz Koçak İlkokulunda (Emek İlkokulu) yapıldı. Perşembe günü saat 10.00’da Şehit Filiz Koçak İlkokulunda Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini beliryten […]

28 Eylül 2016 - 17:44 'de eklendi ve 309 kez görüntülendi.
İlköğretim Haftası Kutlandı

Okulların açılması ile birlikte binlerce öğrencinin ders başı yaptığı şu günlerde, geçtiğimiz hafta Perşembe gününe denk gelen ve her yıl kutlanan İlköğretim haftası kutlamaları bu yıl Şehit Filiz Koçak İlkokulunda (Emek İlkokulu) yapıldı.
Perşembe günü saat 10.00’da Şehit Filiz Koçak İlkokulunda Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini beliryten konuşmayı Kaymakam Erol Karaömeroğlu gerçekleştirdi.
Kaymakam Karaömeroğlu yaptığı konuşmasında sorunları ancak ve ancak eğitimle aşabiliriz. Eğitim olmazsa olmazımızdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı çağın gereklerine göre yetiştirmek. Onlara milli ve manevi değerlerimizi kazandırarak, ülkemizin kalkınmasında layık oldukları yeri alacak şekilde bilgi ve becerilerle mücehhez kılmak için birçok hayır işi yapılarak ilçemizde ilimizde ve ülkemizde hizmete sunulmaktadır diyerek
Şereflikoçhisar’da 6000 öğrenci, 600 öğretmen ve 42 idareci ile 2016-2017 eğitim öğretim yılının başladığına vurgu yapan Kaymakam Karaömeroğlu, şartlı eğitim yardımı ile maddi olarak 387 öğrencinin desteklendiğini, taşımalı eğitimden 270 öğrencinin faydalandığını ve bu öğrencilerin öğle yemeklerinin devlet tarafından karşılandığını belirten Karaömeroğlu, dünyamız sürekli değişmekte ve teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. İnsanların yetenekleri günden güne artmaktadır. Bu niteliklere uygun nesiller yetiştirmek sizlere düşen en önemli görevdir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Kaymakam Erol Karaömeroğlu’nun konuşmasının hemen devamında Şehit Filiz Koçak İlkokulu öğretmenlerinden Taha İlgen gerçekleştirdi. İlgen konuşmasına, Bize yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temeli ilköğretimde atılır diyerek, Hayatın küçük bir kopyası olarak değerlendirilen okullarda, öğrencilerin kazandığı davranışların hayata olumlu yansımasında velilerin çok büyük bir katkısı olacaktır” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların devamında ise öğrencilerin derlemiş oldukları Şiirler ve gösteriler ile programa renk kattılar. Şiirler ve gösterilerin gerçekleştirildiği İlköğretim Haftası Programı sona ererken, Kaymakam ve Belediye Başkanı Öğrenciler ile program sonrası sohbet ederek, onlara başarı temennisinde bulundular.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER