Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Öğrenciler Ders Başı Yaptı !

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Pazartesi günü başladı. İlçemizde bir çok öğrenci Pazartesi günü ders başı yaptı. Okul geliş gidişlerinde polis gözetiminde olan öğrenciler trafik akışının da düzenli olmasına gayret etti. Okulların açılış törenleri “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” konularını kapsayacak şekilde hazırlandı. Okulların bulunduğu yerleşim yerlerindeki gazi ve şehit yakınları, açılış törenlerine davet […]

21 Eylül 2016 - 13:10 'de eklendi ve 242 kez görüntülendi.
Öğrenciler Ders Başı Yaptı !

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Pazartesi günü başladı. İlçemizde bir çok öğrenci Pazartesi günü ders başı yaptı. Okul geliş gidişlerinde polis gözetiminde olan öğrenciler trafik akışının da düzenli olmasına gayret etti. Okulların açılış törenleri “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” konularını kapsayacak şekilde hazırlandı. Okulların bulunduğu yerleşim yerlerindeki gazi ve şehit yakınları, açılış törenlerine davet edildi, öğrencilere “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” konularını anlatan broşürler dağıtıldı.

“15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” konusu tüm sınıf ve şubelerde ilk ders saatinde öğrencilere anlatılırken, bu hafta, tüm resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” temasıyla öğrencilerin seviyeleri dikkate alınarak etkinlikler yapılacak. 2016-2017 eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte İstanbul’da polis okulların önünde denetimlere başladı. Sabah saatlerinde Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Narkotik ekipleri ve ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler okulların önüne gelerek denetimler yaptı. Şüpheli görülen kişiler üzerinde arama yapan ekipler, GBT (Genel Bilgi Tarama) uygulaması da yaptı. Bu kişiler polis tarafından okul önünden uzaklaştırıldı. Öğrenci velileri ise, söz konusu uygulamadan memnun olduklarını ve öğrencilerin güvenliği açısından bu tür uygulamaların sürekli yapılması gerektiğini söyledi. Söz konusu denetimlerin eğitim öğretim yılı boyunca sıklıkla yapılacağı bildirildi. Yapılan uygulamaya polis helikopteri havadan destek verdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER