Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Şehitlik Anıtı Ne Zaman Bitecek..

2016 Mart ayı Belediye Meclisinde gündeme alınan ve oy birliği ile yapılmasına karar verilen şehitlik anıtı için çalışmaların inşaat halinde kalması ve anıtın kaba inşaatını gören vatandaşlar, anıtın daha ne zaman biteceğini merakla bekler oldu. Çanakkale şehitlerimizin yanı sıra, teröristler ile girilen mücadele ve görev şehitlerimizin yer alacağı şehitlik anıtının hala kaba inşat halinde Mart […]

28 Eylül 2016 - 17:46 'de eklendi ve 236 kez görüntülendi.
Şehitlik Anıtı Ne Zaman Bitecek..

2016 Mart ayı Belediye Meclisinde gündeme alınan ve oy birliği ile yapılmasına karar verilen şehitlik anıtı için çalışmaların inşaat halinde kalması ve anıtın kaba inşaatını gören vatandaşlar, anıtın daha ne zaman biteceğini merakla bekler oldu.
Çanakkale şehitlerimizin yanı sıra, teröristler ile girilen mücadele ve görev şehitlerimizin yer alacağı şehitlik anıtının hala kaba inşat halinde Mart ayından bu tarafa durması vatandaşların tepkisine yol açtı. Mart ayı belediye Meclis toplantısında gündeme gelen ve oy birliği ile kabul edilmesinin ardından yer olarak çarşı merkezi belediye Bahçesine yapılması önerisinin yanı sıra nereye yapılması hususunun masaya yatırılmasının ardından, Hastane binası altına yapılması ve insanların daha rahat bir şekilde anıtı ziyaret etmesi uygun görülmüştü.
Bununla birlikte şehitlik anıtı çalışmaları hemen başlatılmıştı. Şuan ki aşamaya kadar şehitliğin kaba inşaatının belediyeden hiçbir bütçe harcanmadan yapıldığı Başkan Polat tarafından ifade edilmiş ve kalan mermer ve bazı giydirmelerin yapılması için ihaleye çıkarıldığı, İhalede bir kişinin teklif verdiği belirtilmişti.
Yapılacak olan anıtın Şereflikoçhisar için büyük önem taşıması ve yapılması halinde birçok kişinin şehitlik anıtı ziyaretinde bulunması beklenirken, birçok kişide belki bilmediği Çanakkale Şehitleri olan atalarını öğrenecek ve onlara dua edecek olması, şehitliğin biran önce yapılması gerektiğini ortaya koyuyor.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER