Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Arı Kovanlarını Yağmaladılar

İlçemiz Mustafacık Mahallesi taş ocakları yakınlarında Murat Ünal’a ait 10 adet arı kovanı Gözü dönmüş kişi ya da kişilerce telef edildi. İddialara göre Cumartesi günü akşam yapıldığı öğrenilen olayda, arı kovanı sahibi Murat Ünal’ın Pazar günü arılarına bakmak için gittiğinde şok geçirdi. Arı kovanlarının darmadağın edildiğini, kovanların içerisindeki balların alındığını ve arıların telef edildiğini gören […]

12 Ekim 2016 - 13:53 'de eklendi ve 472 kez görüntülendi.
Arı Kovanlarını Yağmaladılar

İlçemiz Mustafacık Mahallesi taş ocakları yakınlarında Murat Ünal’a ait 10 adet arı kovanı Gözü dönmüş kişi ya da kişilerce telef edildi.

İddialara göre Cumartesi günü akşam yapıldığı öğrenilen olayda, arı kovanı sahibi Murat Ünal’ın Pazar günü arılarına bakmak için gittiğinde şok geçirdi.

Arı kovanlarının darmadağın edildiğini, kovanların içerisindeki balların alındığını ve arıların telef edildiğini gören Murat Ünal ne yapacağını bilemedi.

Konu ile ilgili olarak gazetemize olayla ilgili bilgi veren Murat Ünal “Pazar günü arı kovanlarına bakmaya gittim. Gittiğimde kovanların parçalanmış, balların alınmış ve arıların telef edildiğini görünce şok geçirdim. Bunu ben insanım diyen birinin yapmaması gerektiğini söyleyen Murat Ünal, kovanlara ve ballara üzülmüyorum. Balları alıp gitseler zoruma gitmezdi ama o canlıların arıların telef edilmesi bir insana yakışmaz. Bunu hayvan bile yapmaz. Kim yaptı ise Allah’ından bulsun. O arıların yuvasını dağıttılar ya, onu yapanların da yuvaları dağılsın” diyerek sitemde bulundu.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER