Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Başkan Müjdeyi Verdi; Tren Yolu İlçemizden Geçiyor

İlçemizin uzun zamandır beklediği tren yolu ile ilgili Belediye Başkanı Polat dün makamında yerel gazetecilere bilgi aktardı. Polat açıklamasında “Dün itibari ile çalışmaların sonucu tamamlanmış olup Şereflikoçhisar’dan geçmesinin daha uygun olduğu tuzlaların olması sebebiyle tuzcuların ihracat yapacağı düşünülerek Şereflikoçhisar’a tren yolu olmazsa olmaz felsefesi ile yola çıkarak bu tren yolu ilçemizden geçti” dedi. Dün makamında […]

05 Ekim 2016 - 14:27 'de eklendi ve 374 kez görüntülendi.
Başkan Müjdeyi Verdi; Tren Yolu İlçemizden Geçiyor

İlçemizin uzun zamandır beklediği tren yolu ile ilgili Belediye Başkanı Polat dün makamında yerel gazetecilere bilgi aktardı. Polat açıklamasında “Dün itibari ile çalışmaların sonucu tamamlanmış olup Şereflikoçhisar’dan geçmesinin daha uygun olduğu tuzlaların olması sebebiyle tuzcuların ihracat yapacağı düşünülerek Şereflikoçhisar’a tren yolu olmazsa olmaz felsefesi ile yola çıkarak bu tren yolu ilçemizden geçti” dedi.

Dün makamında basın mensuplarını ağırlayan Belediye Başkanı Ferda Polat, Demiryolunun ilçemizden geçecek olması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Demiryolu ile ilgili olarak yerel gazetecilere verdiği bilgide Belediye Başkanı Ferda Polat, dün itibari ile İlçe Kaymakamı Erol Karaömeroğlu AK Parti ilçe başkanı Sait Başaran ve ben hacdan gelen Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın’ı hem ziyaret ettik hem de istişare etme imkanı bulduk diyen Polat açıklamalarının devamında şunları kaydetti; Demiryolu ile alakalı daha önceden çalışmalarımız olmuştu. Daha önceki çalışmada Yozgat Kırşehir Aksaray ve Ulukışla ağına bağlanacak demiryolunu gerek İl başkanımız gerek bölge Milletvekillerimiz ve gerekse Bakanlarımız ve ilçemizdeki siyasilerin girişimde bulunması ile ilk etap da devlet demiryolunda Şereflikoçhisar’a bir kılçık koyalım demişti. Şereflikoçhisar için demiryolunun önemini belirterek ilçemizin içerisinden geçmesini istedik. En son görüşmemizde bir fizibilite raporu hazırlatılması için Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın rapor vermişti. Dün itibari ile çalışmaların sonucu tamamlanmış olup Şereflikoçhisar’dan geçmesinin daha uygun olduğunu, tuzlaların olması sebebiyle tuzcuların ihracat yapacağı düşünülerek Şereflikoçhisar’a tren yolu olmazsa olmaz felsefesi ile yola çıkarak bu tren yolu ilçemizden geçti. Dün itibari ile proje çalışması başlatıldı. 2017 yılında etüt projesinin ihalesi yapılacak. Yozgat-Kırşehir arası ihalesi yapıldı. Aksaray-Ulukışla ihalesi yapıldı. Kırşehir-Aksaray ihalesi yapılmadı. Bunun sebebi Şereflikoçhisar’a dahil edilmesini istememizdir. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Proje içeriğinde Yük ve yolcu treni olacak, 2 ağlı olacak tren yolunun ardından Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarının da bu ivmeyle hız kazanması bekleniyor” şeklinde demiryolu ile ilgili müjdeli haberi basın mensupları ile paylaştı. Açıklamanın ardından basın mensupları ile sohbet edilmesinin ardından birliktelik sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER