Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Fen Lisesi Sahipsiz Kaldı

Uzun uğraşlar sonrasında ilçeye kazandırılan ancak eğitim öğretime bir türlü geçirilemeyen Yavuz Sultan Selim Fen Lisesinin çığlığına kimse kulak vermiyor. Gazetemizin Ağustos ayı sayısında “Okulların açılmasına 19 gün kalmasına rağmen Yavuz Sultan Selim Fen Lisesinin bitmiş olan binası TEDAŞ’ın TOKİ ile Trafo yeri anlaşmazlığı yüzünden askıda kaldı. Tüm zorlu aşamaların bitmesine rağmen TEDAŞ’ın inisiyatifine kalan […]

12 Ekim 2016 - 13:54 'de eklendi ve 311 kez görüntülendi.
Fen Lisesi Sahipsiz Kaldı

Uzun uğraşlar sonrasında ilçeye kazandırılan ancak eğitim öğretime bir türlü geçirilemeyen Yavuz Sultan Selim Fen Lisesinin çığlığına kimse kulak vermiyor.

Gazetemizin Ağustos ayı sayısında “Okulların açılmasına 19 gün kalmasına rağmen Yavuz Sultan Selim Fen Lisesinin bitmiş olan binası TEDAŞ’ın TOKİ ile Trafo yeri anlaşmazlığı yüzünden askıda kaldı. Tüm zorlu aşamaların bitmesine rağmen TEDAŞ’ın inisiyatifine kalan Fen Lisesi binasının bu yıl eğitim öğretime açılması muallakta kaldı” başlığında yer verdiğimiz haberimiz sonrası yetkililerden okulların açılmasına rağmen hiçbir açıklama gelmezken, girişimlerin ne aşama da olduğu konusunda da net bir bilgi verilmedi.

Öğrencilerin sınıf yetmezliği yüzünden başka okulun sınıflarında ders aldığı, eğitime adapte olmada öğrencilerin sıkıntı yaşadığı dillerden düşmüyor.

Değişik il ve ilçelerden Fen lisesini kazanarak ilçemizde eğitim gören öğrencilerin velileri de konuya dahil olurken, veliler çocuklarının bu şekilde perişan olmasını istemiyor. İlçeyi sahipsizlikle dillendiren veliler, “çocuklarımızı bu şekilde kimsenin perişan etmesine izin

vermeyeceğiz. Yetkililer bu işi çözemeyecekse biz gereken yerlere başvurmasını biliyoruz ve hakkımızı arayacağız. Hazır binaya geçemeyen Fen lisesinde yatılı kalan öğrencilerimiz de başka okulların yurtlarında barınıyorlar. İlçenin bir ucundaki İmam Hatip Lisesi pansiyonuna gidiş geliş yapıyorlar. Bu çocuklarımıza yazık” sitemde bulundular.

Yavuz Sultan Selim Fen Lisesinin hala açılmamasının cevabını verecek yetkili bulunamıyor.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER