Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Tüm Maddeler Onaylandı Kültürel Tesis Alanı Yapımının Onayı Bugüne Kaldı

Ekim ayı Belediye Meclis Toplantısı dün saat 15.00’da gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin dördü de onaylanırken, İmar Komisyonuna sevk edilen ve on beş dakika ara verilerek onaylanması beklenen Kültürel tesisin plan tadilat değişikliğinin onayı bugün saat 14.00’da toplanmak üzere ertelendi. Ekim ayı meclis toplantısının dünkü oturumunda gündemin birinci maddesi olarak 2017 yılına ait tahmini bütçenin plan bütçe […]

05 Ekim 2016 - 14:16 'de eklendi ve 310 kez görüntülendi.
Tüm Maddeler Onaylandı Kültürel Tesis Alanı Yapımının Onayı Bugüne Kaldı

Ekim ayı Belediye Meclis Toplantısı dün saat 15.00’da gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin dördü de onaylanırken, İmar Komisyonuna sevk edilen ve on beş dakika ara verilerek onaylanması beklenen Kültürel tesisin plan tadilat değişikliğinin onayı bugün saat 14.00’da toplanmak üzere ertelendi.

Ekim ayı meclis toplantısının dünkü oturumunda gündemin birinci maddesi olarak 2017 yılına ait tahmini bütçenin plan bütçe komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde ise 2017 yılı mali yılına ait ücret tarifesi görüşüldü. Madde okunarak %10 artış görüşü ile oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde ise sanayi mahallesinde bulunan belediye teknik hizmet alanı ile kale mahallesinde bulunan vasfı çocuk parkı olan (tuzgölü parkı) parsellerin kültürel tesis alanı olarak plan tadilatının yapılması hususunda imar komisyonuna sevki oy birliği ile gerçekleştirildi.

Gündemin dördüncü maddesinde ise Aliuşağı Mahallesinde belediyeye ait yerin cami yapımı için tahsisin müftülüğe verilmesi görüşüldü. Konuya açıklık getiren meclis başkanı Polat, orada bulunan camide çatlakların oluştuğu ve tehlike arz ettiği gerekçesi ile Diyanet İşleri Başkanlığının yıkım kararı bulunduğu, bununla birlikte Aliuşağılı bir hayırseverin buraya camii yaptırmak istemesi üzerine, belediyeye ait yerin Müftülüğe tahsis edilmesi gerektiğini ve hayırsever kişinin buraya camii, kuran kursu ve imam evi yaptıracağını söyledi. Oyalamaya sunulan madde oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin sona ermesi ile birlikte. Gündemin üçüncü maddesinin imar komisyonuna sevki için on beş dakika ara verildi.

Beklenen süre sonrasında ise karara varılamayınca, oturum bir sonraki gün yani bugün saat 14.00’da toplanmak üzere meclis sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER