Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

2017’de Ortaköy’e, Bize Ne Zaman

Bakanlar kurulunca nüfusu 10.000’in üzerinde olan yerleşim yerlerinde elektrik abonesi olan vatandaşların %60’nın Halk Bankasına 335 TL abone ücreti yatırması halinde doğalgaz getirileceği belirtilmişti. Geçtiğimiz sene Doğalgazın gelmesi için Ortaköy Kaymakamı Mustafa Can, Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük, ve siyasi parti ilçe başkanları gerekli çalışmaları yürütüp kapı kapı gezerek abone sayısına ulaşılması gerektiği konusunda halkımızı […]

11 Kasım 2016 - 17:42 'de eklendi ve 380 kez görüntülendi.
2017’de Ortaköy’e, Bize Ne Zaman

Bakanlar kurulunca nüfusu 10.000’in üzerinde olan yerleşim yerlerinde elektrik abonesi olan vatandaşların %60’nın Halk Bankasına 335 TL abone ücreti yatırması halinde doğalgaz getirileceği belirtilmişti.

Geçtiğimiz sene Doğalgazın gelmesi için Ortaköy Kaymakamı Mustafa Can, Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük, ve siyasi parti ilçe başkanları gerekli çalışmaları yürütüp kapı kapı gezerek abone sayısına ulaşılması gerektiği konusunda halkımızı bilgilendirmişti.

Bu çalışmalar sonucunda Ortaköy halkı doğalgazın gelmesi için gerekli abone ücretini yatırmış üzerine düşen vazifeyi yerine getirmişti.

Doğalgaz için sözleşme imzalanan Enerya firması 2017 yılı içerisinde doğalgaz basınç indirme merkezini yapıp şehir merkezinde doğalgaz dağıtımı için çalışmalara başlayacak şeklinde çıkan haber sonrasında ilçemiz sakinleri bize ne zaman doğalgaz gelecek şeklinde konuşmaya başladı.

Aynı şartları ilçemiz de gerçekleştirmiş Doğalgaz alma hakkını ilçemizde kazanmıştı. Kazanılan hak ile birlikte ilçemizdeki doğalgaz çalışmaları başlatılmış, şuan itibari ile ilçemiz Mustafacık mahallesi sınırları içerisine kadar borular döşendi. Şuan için üç ayrı dağıtım merkezinin de yapılma aşamasında olduğu öğrenilirken, ilçemizde da şuan için Ortaköy gibi sadece şehir içi şebekesinin döşenmesi kısmı kaldı. 2017 yılında Ortaköy’de Doğalgaz için sözleşme imzalanan Enerya firması 2017 yılı içerisinde ilçenin tamamını yapacağını söylemesi ile birlikte, İlçemiz kamuoyu da Şereflikoçhisar’a ne zaman ve hangi süre içerisinde şehir içi doğalgazının döşeneceği sorusunu yöneltti.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER