Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Adamlar Sizden daha iyi biliyor..

Şereflikoçhisar’ımız uluslar arası geçiş güzergahında bulunuyor. Bu uluslar arası geçiş güzergahı ticari olarak, turizm olarak gelişmişlik olarak değer kattığından şüphemiz yok. Bununla beraber gizli bir tehlike, gizli bir tehdit altında olduğumuzun da farkına varmalıyız. Kaçakçılık, uyuşturucu, İnsan kaçakçılığı, terör geçişleri gibi çok ciddi tehditler altındayız.  Size güncel bir olaydan örnek vererek işin ciddiyetinden bahsedeceğim. Ankara Garı […]

16 Kasım 2016 - 14:44 'de eklendi ve 437 kez görüntülendi.
Adamlar Sizden daha iyi biliyor..

Şereflikoçhisar’ımız uluslar arası geçiş güzergahında bulunuyor. Bu uluslar arası geçiş güzergahı ticari olarak, turizm olarak gelişmişlik olarak değer kattığından şüphemiz yok. Bununla beraber gizli bir tehlike, gizli bir tehdit altında olduğumuzun da farkına varmalıyız. Kaçakçılık, uyuşturucu, İnsan kaçakçılığı, terör geçişleri gibi çok ciddi tehditler altındayız.  Size güncel bir olaydan örnek vererek işin ciddiyetinden bahsedeceğim. Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015’te gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili ifadesi alınan sanıklardan birisi ifadesinde İlçemizde konakladığını, hastaneye gittiğini, serum taktırdığını, Tuz gölünde fotoğraf çektirdiğini falan söylemiş.

İlçemizin uluslararası bağlantı yolu olduğunun sanırım bizim Emniyet Yetkilileri farkında yada, farkın da değil. Aksaray Emniyeti her gün kontrol yaparken, Kulu Makasında kontroller yapılırken bizim ilçemize bu yetki neden verilmiyor? Eğer veriliyorsa Emniyet Müdürlüğümüz neden bu konuda aktif değil? Hatta bu denetim görevi polisin hoşuna gitmesi lazım, uyuşturucu yakalarım, kaçak yakalarım, terörist yakalarım, tarih eser kaçakçısı yakalarım, görevde yükselirim, taltif yani para ödülü alırım diye düşünmüyor mu?

Adana yolunu atlatanlar kendini Aksaray’ın içinde buluyor. Aksaray polis, jandarma çevirmesini atlatanlar kendini Şereflikoçhisar’da buluyor ama ilçemizde öyle ciddi bir kontrol olmadığı için konaklama ve yeniden toparlanmayı ilçemizde yapılması tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyoruz. Özellikle memleket ciddi bir sürecin içindeyken bizim Emniyet Müdürlüğü, Jandarma komutanlığı işi neden ciddiye almıyor, bir yetki verilmiyor  ya da kullanılmıyor; anlamıyorum. Tüm kaçakçılar, bombacılar ilçemizden geçerken, hatta konaklarken, hatta hastanede bile kendini tedavi ettirirken bizim güvenlik güçlerimiz nerede. Siz memleketinizi düşündünüz de polis, jandarma noktası koydunuz da size biri ne yapıyorsun sen kardeşim mi dedi. Türkiye’nin güvenliği Şereflikoçhisar’dan geçer. Bunu ilçemizdeki kolluk kuvvetleri sanırım biliyor ama bu durumu Ankara’ya yansıtmıyor. Personelin eksik se istemek, almak sana düşer, ekipmanın eksikse istemek alabilmek sana düşer. Sen hele bir peşini kovala istediklerini alman için yanında destekçilerini bulacaksın. Şereflikoçhisar’ın hassas jeopolitik durumuna göre genel müdürlüğünden ek birim isteyeceksin. Ama sözde istemeyeceksin, özde isteyeceksin. Devlet buranın jeopolitik durumuna göre sana istediğin birimi de personeli de gönderecek durumdadır.  Her birimiz bulunduğumuz o görevlerin hakkını layıkıyla yerine getirmeliyiz. Getiremiyorsan yerine gelecek milyonlarca genç sıra bekliyor! Yol ver daha iyisini yapsınlar.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER