Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Atık Su Arıtma Nihayet Yapılacak

Haberimiz Ses Getirdi Atık Su Arıtma Tesisi İhaleye Çıkacak Ekim ayı içerisinde gazetemizden duyurduğumuz ve eski Mustafacık Mahallesinde Bulunan Atık Su artıma tesisi için gazetemizin manşetinden “Milyon Lira Harcanan Atık Su Arıtma Tesisi Niçin Tamamlanmıyor! Kanalizasyon İnsan Sağlığını, Tuz gölünü ve Doğayı Tehdit Ediyor” başlığı ile duyurduğumuz haberimiz sonrasında Belediye Başkanı geçtiğimiz günlerde artıma tesisinin […]

23 Kasım 2016 - 15:07 'de eklendi ve 463 kez görüntülendi.
Atık Su Arıtma Nihayet Yapılacak

Haberimiz Ses Getirdi Atık Su Arıtma Tesisi İhaleye Çıkacak

Ekim ayı içerisinde gazetemizden duyurduğumuz ve eski Mustafacık Mahallesinde Bulunan Atık Su artıma tesisi için gazetemizin manşetinden “Milyon Lira Harcanan Atık Su Arıtma Tesisi Niçin Tamamlanmıyor! Kanalizasyon İnsan Sağlığını, Tuz gölünü ve Doğayı Tehdit Ediyor” başlığı ile duyurduğumuz haberimiz sonrasında Belediye Başkanı geçtiğimiz günlerde artıma tesisinin bu ay içerisinde ihaleye çıkarılacağını açıkladı.

Ekim ayı içerisinde gazetemiz manşetinden duyurduğumuz Atık Su arıtma tesisi ile ilgili olarak “Milyon Lira Harcanan Atık su Arıtma Tesisi Niçin Tamamlanmıyor! Kanalizasyon İnsan Sağlığını, Tuz gölünü ve Doğayı Tehdit Ediyor”  Eski Mustafacık mahallinde yapımına başlanan ancak yarım kalan ve 9 yıldır atıl vaziyette beklediği, atık su artıma tesisi kaderine terk edildi. Yaz ayında sineklerin yuvası olan ve Şereflikoçhisar’ı komple pis kokunun sardığı, yoldan geçen milyonlarca kişinin kanalizasyon kokusundan camları kapadığı ilçemizdeki bu çalışmanın neden üzerine düşülmediği merak konusu.

İnsan sağlığının yanı sıra, doğa ve Tuz Gölünü büyük tehlikeye sokan atık su arıtma tesisi kaderine terk edilmiş vaziyette bekliyor. Ulusal basında alan yer alan haberlerin dahi etki edemediği Şereflikoçhisar Atık su arıtma tesisi ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmıyor.

Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğünün bile el atmadığı, konunun ulasal gündeme taşınmış olmasından bile rahatsızlık duymadığı kurum, 1. Derece sit alanı olduğundan dolayı Tuz Gölünün kenarına bir çivi çaktırmazken, Tuzgölüne akan pislikten oluşan çevre tehlikesine ses kamuoyu tarafından tartışılıyor. Yetkililer konunun farkında mı? Tüm bu sıkıntıların yaşandığı Şereflikoçhisar Atık Su tesisindeki durumdan, gerek Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğünün, gerekse ilçe siyasetçilerinin haberinin olup olmadığı, haberleri var ise ne gibi çalışma içerisinde olduklarından kamuoyu haberdar olmak istiyor ve yetkilileri açıklamaya bilgilendirmeye davet ediyoruz.

Bu haberimiz sonrasında, geçtiğimiz hafta basın bilgilendirmesinde bulunan Belediye Başkanı Ferda Polat, Eski Mustafacık Mahallesinde bulunan Atık Su arıtma tesisi ile ilgili olarak, Büyükşehir belediye Başkanı Melih gökçek ile konuyu görüştükten sonra, ASKİ müdür ve yetkilileri ile görüştüğünü, yaklaşık 100 Bin nüfuslu bir ilçenin atık su gideri ihtiyacını giderecek bir projenin, bu ay içerisinde ihale edileceğini kamuoyu ile paylaştı. Atık Su arıtma tesisinin ihalesinin ise bu ay içerisinde yapılacağı bekleniyor.

 

 

 

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER