Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Dünya 5’ten Büyüktür…

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  BM’de yaptığı o güzel sözlü çıkışının anlamı o gün bugündür tartışılıyor. Tartışılıyor dedimse doğru bir çıkış olduğu konusunda dünya kamuoyu destek veriyor.  İslam coğrafyasını birliğe çağırmak mı dersiniz, sessiz bir savaşla kaderine terk edilmiş masum ülkeler, insanlar ve çocukları sahiplenmek mi dersiniz bilmem ama dünya gerçekten beşten büyük olduğunun farkına […]

02 Kasım 2016 - 16:13 'de eklendi ve 431 kez görüntülendi.
Dünya 5’ten Büyüktür…

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  BM’de yaptığı o güzel sözlü çıkışının anlamı o gün bugündür tartışılıyor. Tartışılıyor dedimse doğru bir çıkış olduğu konusunda dünya kamuoyu destek veriyor.  İslam coğrafyasını birliğe çağırmak mı dersiniz, sessiz bir savaşla kaderine terk edilmiş masum ülkeler, insanlar ve çocukları sahiplenmek mi dersiniz bilmem ama dünya gerçekten beşten büyük olduğunun farkına varıyor. Uyuyan dev uyanıyor. Beşin dışındaki dört milyarlık dev uyanıyor.

Yanlışın karşısında olmakla, sessizliği bozup, gerçeği haykırmak tabi ki de birilerinin canını sıkıyor. Amaçlarına ulaşamayan ve Türkiye başta olmak üzere Müslüman coğrafyasını yok etme planı içerisinde olarak firavunun zihniyetini yaşatanlara dünyalarının ne kadar küçük olduğunu hatırlatmak gerek.

Bugün Türkiye nüfusunun büyük bir çoğunluğu, Cumhurbaşkanımızın bu çıkışını Müslüman ülkeleri ve mazlum coğrafyaları kollaması, gözetmesi ve destek olmasıyla mutlu oluyorsa, o diğer coğrafyadaki insanlar da kendilerinin gözetildiğini unutulmadığını hissediyor ve dünya beşten büyüktür “sessiz çığlığı” çığ gibi büyüyor..

Dünya beşten büyük haykırışından sonra Türkiye üzerinde oynayan oyunlar, dış firavunlar ve yerli işbirlikçileri, farklı planlar içerisinde. Bizim gücümüz birlik ve beraberliğimiz. Zor zamanda birbirimize kenetlenmemiz.

Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın bu amaca hizmet edecek çıkışlarını Türkiye lehine destekleyen Devlet Bahçeli mi doğru yapıyor, yoksa ana muhalefet Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi mi? Yoksa sisli havalarda ayrılığı ve ihaneti körükleyen HDP mi?  Gündemi takip edenler az ya da çok her şeyin farkında. Devlet terbiyesi almış, ülkemizin bütünlüğü için coğrafyasında barındırdığı tüm dil, din, ırklara ayrımı yapmayan, milletinin huzurunu düşünen  ve onlara hizmet edenlerin attığı adım mı doğru? Yoksa milletini, ülkesini ve mazlumların değil,  Beşin dünyadan büyük olduğunu düşünen ve onlara hizmet etmeyi üstün gören ve milleti ile bütünleşemeyen ayrılıkçılar mı?  Ülkemizin ayağındaki tüm prangalarından tek tek kurtuluyor. Türkiye’mizi güçlü yapacak Başkanlık sistemi milletimizin önüne gelecek . Referandumla kararı millet verecek. Kendi ülkesinde güçlü olamayan bir hareket dünyaya umut olamaz. Başkanlık sistemi dünyanın beşten büyük olduğunu gösterecek ümit ışığını, meşaleyi gönüllerde yakacak.  Bu dava beşin yanına altı olma davası,  hevesi değil.  Tüm mazlumları yanına alarak,  “bir” olduk “biz” olduk davasıdır. Ama o kendilerini büyük gören beşli çete ve onun kuklalarını yani değnekçilerine kanmadan, baş eğdirerek, daha yukarıya, daha da yukarıya hak yolunda ilerleyecek bir yola gireceğiz. Cumhurbaşkanımızın Dünya beşten büyüktür haykırışına inanan milyarlar var. Biz de buna inanıyoruz. Bildiğimiz ve söyleyemediğimiz sözlerin tercümanı oldu. Cumhurbaşkanımız, Dünya beşten büyüktür.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER