Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Meclis, Gündemi Geldiği Yere Geri Gönderdi !

Dün gerçekleştirilen Kasım ayı belediye meclis toplantısında okunan gündem maddesi okunur okunmaz tekrar geldiği yere gönderildi. Mustafacık Mahallesine yapılması planlanan Hububat Borsası imar planı ise, komisyona sevk edildi ve Cumartesi günü toplanacak olan mecliste tekrar görüşülecek. Dün gerçekleştirilen Kasım ayı belediye meclis toplantısında gündem önerge ile iki madde görüşüldü. Başkan ferda Polat’ın şehir dışında olması […]

02 Kasım 2016 - 15:49 'de eklendi ve 297 kez görüntülendi.
Meclis, Gündemi Geldiği Yere Geri Gönderdi !

Dün gerçekleştirilen Kasım ayı belediye meclis toplantısında okunan gündem maddesi okunur okunmaz tekrar geldiği yere gönderildi. Mustafacık Mahallesine yapılması planlanan Hububat Borsası imar planı ise, komisyona sevk edildi ve Cumartesi günü toplanacak olan mecliste tekrar görüşülecek.

Dün gerçekleştirilen Kasım ayı belediye meclis toplantısında gündem önerge ile iki madde görüşüldü.

Başkan ferda Polat’ın şehir dışında olması ile birlikte yerine vekalet eden Şah İsmail Atak’ın yönettiği meclisin birinci gündem maddesinde, İlçenin Yeşilova mahallesi imar planı içerisinde kalan alanlara (Hındıllı Yaylası) imar planı uygulaması için encümene yetki verilmesi hususu, belediye Meclis üyesi Aktan Tolga Aktaş’ın madde üzerinde söz istemesi ve maddenin müdürlüğe tekrar iade edilmesi önerisi üzerine, meclis oy birliği ile gündem maddesinin geldiği yere yani ilgili müdürlüğe tekrar gönderdi.

Gündemin ikinci maddesinde ise, Mustafacık Mahallesi sınırları içerisinde Buğday pazarının olduğu alana hububat borsası yapılması ile ilgili Halil Şahan ve Aktan Tolga Aktaş tarafından verilen önerge oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi. Sevk edilen gündem maddesi ile ilgili çalışmaların yapılarak Cumartesi günü aynı yer ve saatte madde üzerinde toplanılmak üzere karar alındı. Gündem maddeleri üzerindeki görüşmelerin sona ermesi ile meclis oturumu kapatıldı.

Gündem dışı konuşmalarda söz alan Kemal Sezginer, Tuzgölü meydanı ortasında bulunan çeşmenin meydanı daralttığını 29 Ekim kutlamasında bir kez daha gördük diyerek, “bu alanda bayanlar yürümekte zorlanıyor, programlarda alan yetmiyor. Buranın kaldırılmasını biz önermiş olalım. İsterseniz yazılı önergede verebiliriz” demesi üzerine Meclis Başkanı Şah İsmail Atak, önerinizi Cumartesi günü yapılacak oturumda yazılı olarak verin değerlendirelim dedi.

Konuşmaların sona ermesi ile birlikte toplantı sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER