Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Niyazi Hocanın Görevden Alınmasıyla Başlayan Tepkiler Artarak Devam Ediyor

Niyazi Düğer’in 14 Yıllık İlçe Milli Eğitim Şube Müdür ve Milli Eğitim Müdür Vekili olarak başarılı hizmetinden sonra hiçbir gerekçe gösterilmeden ve nezaket dışı görevine son verilmesi sonrasında tepkiler çığ gibi büyüyor. Ankara Eğitim Bir Sen 1. Nolu Şube Başkanı Yüksel Haşlak’ın sosyal medya üzerinden yazdığı yazılar, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu’yu, İl Başkanını, […]

23 Kasım 2016 - 15:11 'de eklendi ve 793 kez görüntülendi.
Niyazi Hocanın Görevden Alınmasıyla Başlayan Tepkiler Artarak Devam Ediyor

Niyazi Düğer’in 14 Yıllık İlçe Milli Eğitim Şube Müdür ve Milli Eğitim Müdür Vekili olarak başarılı hizmetinden sonra hiçbir gerekçe gösterilmeden ve nezaket dışı görevine son verilmesi sonrasında tepkiler çığ gibi büyüyor. Ankara Eğitim Bir Sen 1. Nolu Şube Başkanı Yüksel Haşlak’ın sosyal medya üzerinden yazdığı yazılar, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu’yu, İl Başkanını, İlçe Başkanını ve Belediye Başkanını da konuya dahil etti. Ulusal medyada ve köşe yazılarına konu olan alınma sonrasında tepkiler hala artarak devam ediyor.

Niyazi Düğer ile ilgili çıkan bazı köşe yazıları ile ilgili olarak internet haberlerine düşen köşe yazılarından aldığımız bası kesitlerde ise köşe yazarları şu şekilde konuya değindi;

Saim TUT isimli köşe yazarı ayrı günlerde yazdığı iki farklı köşe yazısında şunları söyledi

Geçtiğimiz hafta Şereflikoçhisar´da öğretmenlik yapan ve üniversite yıllarından hukukumuz olan bir arkadaşım aradı. Uzunca süredir görüşemediğimiz bu dostu aniden beni aramaya iten saik nedir diye düşünürken selam kelam faslından sonra kendisi direkt mevzuya girdi. Koçhisar Milli Eğitim Müdürlüğünde 10 yıl şube müdürlüğü yapan ve son 4 yıldır da asaleti tasdiklenmediği halde Milli Eğitim Müdürlüğü görevini deruhte eden kıymetli bir arkadaşlarının neden gösterilmeksizin görevden alındığını ve düz öğretmen olarak bir okula atandığını belirtti bu arkadaş.

Saim Tut diğer köşe yazısında ise Evvelki gün kaleme aldığım “Şereflikoçhisar üzerinden Ankara Milli Eğitimine genel bir bakış” başlıklı yazım hiç  beklemediğim denli bir sansasyona yol açtı. Bu yazıdaki niyetimiz nitelikli bir bürokratın uğradığı haksızlık karşısında oluşan tepkimeyi ve bu duruma kimlerin neden olduğu yönündeki arayışları gündeme taşımaktı. İddialar ve  oklar büyük oranda  Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu´yu işaret edince de, doğal olarak  kendileri söz konusu yazımızın başat figürü haline geldi.

Diğer bir köşe yazarı Oktay Yılmaz ise yazısının bir kısmında şu konuya değindi,
Şerefli Koçhisar’ın yeni ilçe müdürü Uğur Atılgan’a, Eğitim bir sen 1 nolu şube olarak ziyarete giden başkan Yüksel Haşlak, hayırlı olsun ziyaretini Facebook adresinden yayınlayınca, altına gelen eleştiri yorumlarında ilçe müdürünün değiştirilmesinden rahatsızlık duyan bir kısım eğitimcilerin eleştirilerine yine Facebook’ta cevap veren Yüksel Haşlak siyasileri eleştirdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER