Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım öğretmenler günü programı geçtiğimiz hafta Perşembe günü saat 13.30’da hükümet konağı bahçesi Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından çelenk konulması ile başladı. 24 Kasım Öğretmenler günü kutla programı çelenk sunumu sonrasında saat 14.00’da Nizamülmülk Meslekli ve Teknik Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda devam etti. Programa Kaymakam Erol Karaömeroğlu, belediye Başkanı Ferda Polat, […]

30 Kasım 2016 - 10:34 'de eklendi ve 499 kez görüntülendi.
Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım öğretmenler günü programı geçtiğimiz hafta Perşembe günü saat 13.30’da hükümet konağı bahçesi Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından çelenk konulması ile başladı.

24 Kasım Öğretmenler günü kutla programı çelenk sunumu sonrasında saat 14.00’da Nizamülmülk Meslekli ve Teknik Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda devam etti. Programa Kaymakam Erol Karaömeroğlu, belediye Başkanı Ferda Polat, Garnizon komutanı, okul müdür ve öğretmenleri katıldı. Saygı duruşlu ve istiklal marşının okunmasının ardından program İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

Atılgan konuşmasında Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen diyerek devam ettiği konuşmasında Atılgan şöyle devam etti; “Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal bir gaye mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir. Hedefimiz: Türk vatandaşlarının ve Türk toplumunun refah ve mutluluğunu arttırmak, ayrıca milli birlik ve bütünlük içinde ekonomik sosyal ve kültürel kalkınmanın seçkin bir ortağı yapmak olmalıdır. Bu açıdan asil vazifemiz: Başöğretmen Atatürk’ün biz öğretmenlere emanet ettiği temeli milli egemenlik olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak ve bunun için; milli-manevi değerlerimiz etrafında sıkılmış bir yumruk gibi kenetlenmek ve çok çalışmaktır. Hepimizin bildiği gibi, 15 Temmuz’da ülke olarak çok sıkıntılı bir gece yaşadık, mevki olarak en iyi yerlere gelmiş, en iyi görevler yapanlar ülkelerine karşı haince bir girişimde bulundular. Yeni nesillere şekil veren, bu kutsal mesleği icra eden kişiler olarak, öğrencilerimizi gerçek anlamda birer vatanperver olarak yetiştirmek en temel gayemiz olmalıdır. Bu düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Atılgan’ın konuşmasının akabinde, aday öğretmen Aslıhan Türkkahraman’ın konuşması, şiir okunmasının ardından, şehit Öğretmen Videosu, emekli olan personele şeref belgelerinin verilmesi, ben öğretmen olmak istiyorum oratoryosu, öğretmen marşının okunması, Tuzgölü Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından öğretmenler günü adlı oyunun sergilenmesi, aday öğretmenlerin yemin töreninin ardından son olarak müzik dinletisinin gerçekleşmesi ile program sona erdi.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER