Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Sen Kimsin, Siz Kimsiniz, Kime Hizmet Ediyorsunuz?

Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Herkesin bir hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı var. Son günlerde yaşananlar gerçekten, devlet ve millet olarak büyük bir imtihandan geçtiğimizi gösteriyor. Allah imtihanımızı doğru yolda ve  birlik  olmayı nasip eylesin. hdp genel başkanı demirtaş ve diğer hdp milletvekillerinin göz altına alınması ve sonrasında tutuklanması terör destekçisi siyasilere bölgedeki kürt […]

11 Kasım 2016 - 18:02 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.
Sen Kimsin, Siz Kimsiniz, Kime Hizmet Ediyorsunuz?

Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Herkesin bir hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı var. Son günlerde yaşananlar gerçekten, devlet ve millet olarak büyük bir imtihandan geçtiğimizi gösteriyor. Allah imtihanımızı doğru yolda ve  birlik  olmayı nasip eylesin.

hdp genel başkanı demirtaş ve diğer hdp milletvekillerinin göz altına alınması ve sonrasında tutuklanması terör destekçisi siyasilere bölgedeki kürt asıllı vatandaşlar ve kanaat önderleri  destek olmadı ve hatta yalnız bıraktı.  Devletinin yanında yer aldı. Meclis içerisinde biçareTvet atan ve karşıt eyleme kürt halkını çağıran hasip kaplan’ın da çağrısına karşılık gelmeyince çaresiz kalan hdp vekilleri, genel başkanları ne yapacağını bilemedi. hatta hasip kaplan teröre destek  twetine destek gelmeyince  güya temsil ettiği kürt halkına nasıl çirkin söz sarfettiğini gördük. “Kürdün yavşağına, iktidar uşağına, tırşıkçısına yazıklar olsun; keklik soylulara” derken çağrıya cevap vermeyen milyonlarca kürt kardeşimizi böylece aşağıladı. Bunu kürt halkında görmeli ve anlamalı.

Kendilerini besleyen malum batılı devletler ve bir kaç gazete her ne kadar da arkasında durmaya çalışsa da olmadı. Kürtler sanırım hdp’nin kendilerini temsil etmediklerini anladılar. İnşallah da öyle olmuştur. Çünkü Hdp nin artık kürt kesimini temsil etmediğini, haçlı zihniyetinin uşağı olduğu anlaşılmıştır. “Saldır co” misali sahibi saldır deyince saldırıyor, dur deyince kuyruğunu kıstırıp inine dönüyor. Eminim ki bölge halkı Ohal durumundan dolayı terörle arasına mesafe koymamış, bu duruşunu hendek siyasetinde devletinin yanında olmakla göstermiştir.

Bu büyük devletin içerisinde bir çok kesim ve ırktan insan var. Bu devlet bu çatı altında bu insanlara refah sağlıyor birlik beraberlik mesajını samimiyetle  veriyor. Hepimizin buna kulak vermesi gerekir.  Bölgede huzur iklimini Osmanlı Devleti sağlamıştı. Hakim olduğu dönemde bu coğrafyada kan ve göz yaşı yoktu. Irk ve mezhep savaşları yoktu. Biz güçlü bir millet ve güçlü bir ümmet olmak zorundayız. İnsanı insana kırdırmak, insanı insana öldürtmek isteyenler emellerine ulaşamayacaktır. Halk, haklı olanın yanında olacaktır. Bu zor ve uzun bir yol. Bu yol kutlu bir yoldur. İnanıyorsak, güçlüyüz. Evet Şehit haberleriyle yıkılıyoruz ama o güzel mertebe ile başımız dik geziyoruz.

Bugün tarihe şahitlik ederken Millet olarak bir  ve beraber olmak isterken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ve hdp Genel başkanı demirtaş’ın sergilediği tavırları unutmayın. yazın bir kenara ve ilerde karşınıza çıktığında sandıkta nesabı sorulur. Tarihe şahitlik yaptığımız şu günlerde “Sen Kimsin, Siz Kimsiniz, Kime Hizmet Ediyorsunuz” sorularının cevabını bulmuş olduk.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER