Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Şereflikoçhisar KPSS Ortaöğretim sınavı yapıldı !

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ortaöğretim (lise) mezunlarına yönelik düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Şereflikoçhisarda da yapıldı. Şereflikoçhisarda yapılan 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim düzeyindeki sınava 5 bin 300 aday katıldı. ÖSYM, bu yıl ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavını (KPSS) Şereflikoçhisar’da dadüzenledi. Şereflikoçhisar’da 9 okulda gerçekleştirilen KPSS […]

23 Kasım 2016 - 15:02 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi.
Şereflikoçhisar KPSS Ortaöğretim sınavı yapıldı !

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ortaöğretim (lise) mezunlarına yönelik düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Şereflikoçhisarda da yapıldı.

Şereflikoçhisarda yapılan 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim düzeyindeki sınava 5 bin 300 aday katıldı. ÖSYM, bu yıl ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavını (KPSS) Şereflikoçhisar’da dadüzenledi. Şereflikoçhisar’da 9 okulda gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretime 3 binbeşyüz aday katıldı. Adaylar, ilçede ilk kez yapılan sınavda ter dökerken, yakınları ise okul bahçelerinde bekleyerek dua etti. Şereflikoçhisar’da ilk kez yapılan sınava katılan adaylar ve yakınları, “Daha önce çevre illere ve ilçelere gitmek zorunda kalıyorduk. Kalacak yer sorununun yanı sıra o gece sabaha kadar uyuyamıyorduk. Sınavların ilçemizde yapılması olumlu bir gelişme ve bu gelişme başarı oranımızı da olumlu etkileyecektir. Sınavların ilçemizde yapılması için emek veren herkese teşekkür ederim” diye konuştular. Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi.

Türkiye’nin en büyük sınavı olduğu belirtilen, yaklaşık 3.5 milyon adayın katıldığı KPSS Ortaöğretim oturumu yapıldı. Rekor düzeydeki başvuruda, darbe girişiminin ardından kamudan ihraç edilen binlerce personel nedeniyle oluşan kadro boşlukları etkili oldu. KPSS’de ev hanımlarından öğrencilere, işsizlere kadar birçok aday, devlet memuru olmak için ter döktü. Türkiye’de şimdiye kadar gerçekleştirilen en kalabalık sınav olduğu belirtilen KPSS Ortaöğretim oturumuna, 3 milyon 498 bin 335 aday başvurdu. Sınav sonuçları ÖSYM’nin “http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden açıklanacak. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. KPSS soru ve cevapları yayımlandı Kamu Personeli Seçme Sınavı için merakla beklenen açıklama ÖSYM’den geldi. Sınav soru ve cevapları resmi internet sitesinde yayımlandı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER