Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASININ KAYITLARI DEVAM EDİYOR !

Anadolu Gençlik Derneği tarafından gençlere Peygamber sevgisi aşılamak ve O’nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtmak amacıyla geleneksel hale getirdiği Siyer-i Nebi Yarışması bu sene liselerin katılımının yanı sıra ortaokullarının katılımı ile kapsamı genişletildi. Türkiye’deki tüm lise ve ortaokullara dönük düzenlenecek 4’üncü Siyer-i Nebi Yarışması’na Şereflikoçhisar’dan yoğun bir katılımın olduğu dernek yönetimi tarafından açıklandı. 17 Aralık’ta 81 […]

30 Kasım 2016 - 10:19 'de eklendi ve 549 kez görüntülendi.
SİYER-İ NEBİ YARIŞMASININ KAYITLARI DEVAM EDİYOR !

Anadolu Gençlik Derneği tarafından gençlere Peygamber sevgisi aşılamak ve O’nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtmak amacıyla geleneksel hale getirdiği Siyer-i Nebi Yarışması bu sene liselerin katılımının yanı sıra ortaokullarının katılımı ile kapsamı genişletildi. Türkiye’deki tüm lise ve ortaokullara dönük düzenlenecek 4’üncü Siyer-i Nebi Yarışması’na Şereflikoçhisar’dan yoğun bir katılımın olduğu dernek yönetimi tarafından açıklandı.

17 Aralık’ta 81 ildeki okullarda, test usulüyle gerçekleştirilecek Siyer-i Nebi Yarışması’na 4 Aralık Pazar günü saat 24.00’a kadar www.efendimizinizinde.com internet adresinden başvurular yapılabilecek.

Yarışma soruları lise öğrencileri için Mustafa Soykök’ün ‘İnsanlığın Saadeti Hz. Muhammed’, ortaokul öğrencileri için ise Mustafa Nuhoğlu’nun ‘Peygamberimizin hayatı’ kitaplarından seçilecek. Test usulü yapılacak yarışmada lise öğrencileri 90, ortaokul öğrencileri ise 60 soruya cevap verecek. Sonuçlar, 31 Aralık’ta açıklanacak ve aynı gün akşamı ülke çapında düzenlenecek Mekke‘nin Fethi programlarında dereceye giren öğrencilere erkek ve kız öğrenciler ayrı ayrı olarak ödüllendirilecek.

Yarışma ile ilgili basını bilgilendiren AGD Şereflikoçhisar Şube Başkanı Yusuf Çetin; “Bizim için her genç susuz ve ekilmemiş topraklardaki çiçek gibidir” diyerek yarışma hakkında detaylı bilgi verdi.

Yarışmanın amacının, “Peygamber sevgisini aşılamak ve O’nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtabilmek” olduğuna vurgu yapan Çetin; “Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, yardımda, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır” dedi.

 

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER