Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Zor yola kolay insanlarla çıkılmaz!

“Zor yola kolay insanlarla çıkılmaz! Seni de satar, yolu da satar, yolcuyu da satar”. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun bu sözleri zor yollarda yürüyenler için bir ışıktır. Aslında zor yola değil çıkacağın her yola kolay insanlarla çıkma. Çünkü zor yol adam gibi adamla kolaylaşır. Kolay yol küçük, kolay insanla zorlaşır, sıkıntılar getirir. Yolda satılanlar, koltukta satılanlar, ortaklıkta satılanlar, […]

23 Kasım 2016 - 15:16 'de eklendi ve 4011 kez görüntülendi.
Zor yola kolay insanlarla çıkılmaz!

“Zor yola kolay insanlarla çıkılmaz! Seni de satar, yolu da satar, yolcuyu da satar”. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun bu sözleri zor yollarda yürüyenler için bir ışıktır. Aslında zor yola değil çıkacağın her yola kolay insanlarla çıkma. Çünkü zor yol adam gibi adamla kolaylaşır. Kolay yol küçük, kolay insanla zorlaşır, sıkıntılar getirir.

Yolda satılanlar, koltukta satılanlar, ortaklıkta satılanlar, akrabalıkta satılanlar, dostlukta satılanlar yani çıktığın hangi yol olursa olsun o yolda satılanlar üzülmesin. Haktan hukuktan bahsedilip de, hakkı sahibine teslim edemeyenler, kandıranlar üzülsün. Ama hiç kimse de kolay insanları ne zaman tanıyacağız diye sordu mu kendi kendine bilmiyorum. Müslüman akıllı, zeki olmak zorunda değil mi. Artık şu sırtımızdan vurulmalara bir dur deme zamanı gelmedi mi? Hani “ Müslüman bir delikten iki kere sokulmaz, ısırılmaz” Hadisi Şerifi Müslümanları uyanık olmaya, yılanlara karşı uyanık olmaya çağırmıyor mu?

Hadi diyelim, bazı yapılanlardan kulun haberi olmaz. Peki, haberi olandan! Korkmuyor musunuz? Haa! Bir de iki kişinin bildiği sır; sır değildir lafını sanırım kimse duymamış gibi davranıyor. Sadece sen biliyorsan, kusura bakma yaptıklarından Allah’ın haberi olduğunu unutma! Bir de söylediğin, paylaştığın ikinci, üçüncü kişiler sayesinde de birçok kişi bilir, biliyor. Akıllı geçinen zavallılara diyeceğim o ki, verme sırrını dostuna, söyler dostuna. Hadi diyelim hayırlı bir iş yapıyorsun! Korkma söyle dostuna da düşmanına da. Ancak kötü, fitneci bir iş yapıyorsan sen hangi akla sığınarak dostuna ya da dost bildiklerine söylüyorsun ki. Satar seni iki dakikada. Sonra dizlerini döversin de kimse çare olamaz.  Böylelerine ne kadar acıyorum, bilemezsiniz.

Aslında bu tür kirli oyunları duymak asla istemiyorum ancak mesleğimiz gereği bu sözler, bu oyunlar gelip bizi buluyor. İnanın son zamanlarda hep bu fitneci, hileci işlerden uzak durmaya, hatta bu tür kirli işleri hiç duymak istemediğim gibi hep kaçıyorum. Ama piyasadaki kirli işlerin, ayak oyunlarının içerisinde kimlerin olduğunun tamamını ya da büyük kısmını biliyorum. Acaba beni de biliyor mudur, diyenleri duyar gibiyim. Sizleri de biliyorum. Yahu ben doğru yaptım bilsen ne olur, diyenlere de, zaman her şeyin ilacıdır demek istiyorum. Korkmayın isminizi ne burada nede başka yerde telaffuz etmem. Zaten sizin ne olduğunuzu bilmesi gerekenler biliyor. Doğruluktan korkanlara, kapalı kapılar ardında gelecek hesabı kuranlara, satılmış ve kakılmışlara!  Hayal kırıklığına uğrayınca şaşırmayın diyorum. Hesabı, tek olan! tüm hesap sahiplerinin üzerinde olan Hesap sahibi olan yapar. Ölümlü olanlar, ancak kendi kuyularını, gayya kuyularını kazarlar, ne acı değil mi? Ancak her yola ve özellikle zor yola kolay insanla çıkılmaz, aklınızda bulunsun.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER