Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Başkan Muhtarları Dinledi, Projelerini Anlattı

Pazartesi günü belediye makam odasında gerçekleşen toplantıda Başkan Polat, davet ettiği köy statüsünden mahalleye dönüşen mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarların isteklerini, sorunlarını dinleyen Polat, belediye olarak 2017 yılında hayata geçireceği projelerini de anlatarak muhtarları bilgilendirdi. Saat 11.00’de belediye makam odasında 43 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Belediye başkanı Ferda Polat muhtarların istek ve […]

28 Aralık 2016 - 16:05 'de eklendi ve 547 kez görüntülendi.
Başkan Muhtarları Dinledi, Projelerini Anlattı

Pazartesi günü belediye makam odasında gerçekleşen toplantıda Başkan Polat, davet ettiği köy statüsünden mahalleye dönüşen mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarların isteklerini, sorunlarını dinleyen Polat, belediye olarak 2017 yılında hayata geçireceği projelerini de anlatarak muhtarları bilgilendirdi.

Saat 11.00’de belediye makam odasında 43 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Belediye başkanı Ferda Polat muhtarların istek ve eksikliklerini dinledi.

Muhtarlar genel olarak isteklerinde asfaltlama, kanalizasyon, çöp konteynırı ve köy konakları olduğu taleplerini dile getirdi.

Muhtarları Dinleyen ve ardından konuşarak muhtarların sorularını isteklerini cevaplayan Belediye Başkanı Ferda Polat, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen karla mücadele çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek ilçenin taşra mahallelerle bağlantıyı sağlayan yollarda asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte çalışmaların tekrar başlayacağını açıkladı. Polat konuşmasında “Kar yağışı nedeniyle yaptığımız yama çalışmalarımız durdu, havaların belli bir soğukluğa ulaşması nedeniyle sıcak asfalt üretimi şu anda yapılmıyor Aksaray’dan soğuk asfalt getirterek derin çukurların oluştuğu noktalarda yama çalışmalarımız devam ediyor asfalt sezonunun atılmasıyla birlikte köy yollarındaki asfalt çalışmaları devam edecek” dedi. Taşra mahallelerde bulunan kullanılmayan okulların tadilat işlemlerinin yapılmasının ardından köy konakları olarak değerlendirilmesi hususunda çalışmaların yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Polat 2017 yılında bitirmeyi hedefledikleri projeleri açıkladı. Şereflikoçhisar’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na doğrudan bağlanmasının ardından köy statüsünden mahalleye dönüşen bölgelerde çöp konteynırlarının hızla dağıtıldığını ifade eden Belediye Başkanı konteynır eksiği olan taşra mahallelerde bu eksikliğin giderileceğini ifade ederek ‘’Taşra mahallelerin çöp toplama işlerini Şereflikoçhisar Belediyesi olarak bizler yapıyoruz, herhangi bir aksaklık yaşanmıyor, konteynır eksiği olan mahallelerimizin konteynır taleplerini karşılayacağız’’ dedi. Tuzgölü parkının olduğu alana kültür merkezi yapacaklarını ifade eden Polat ‘’İçerisinde meclis odası, nikah salonu, kapalı 2 katlı otoparkı bulunan, çok amaçlı bulunan bir yapı inşa etmek istiyoruz proje çalışmaları tamamlanmak üzere’’ dedi. Polat yaptığı açıklamasında Tuz Gölü kıyısında 25 dönümlük arazi üzerine kurulacak olan günübirlik turistik tesisi çalışmalarının 2017 yılında tamamlanmasını hedeflediklerini belirterek “İlçe olarak Tuz Gölü’nden sadece nakliye olarak faydalandık yapılacak olan proje ile 3 Milyon turistin ziyaret ettiği Tuz Gölü’ne gelen yerli ve yabancı turistlerimizi yapacağımız tesislerde misafir ettikten sonra ilçemizde bulunan Parnassos Antik Kenti, müze, türbeler ve tarihi yapıları gezdirmek istiyoruz’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER