Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Gençlik Merkezi Faaliyete Geçti

Yapımı kısa sürede tamamlanan ancak, faaliyete bir türlü geçirilemeyen ilçemiz Gençlik merkezi nihayet can buldu. Lider ataması yapılarak tesis resmi olarak hafta başından itibaren başlaması ile birlikte ilk faaliyet gerçekleştirildi. İlçemiz Gençlik Merkezine, Gençlik Lideri atamasının yapılmasının ardından ilk çalışmasını gerçekleştirdi. Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi bünyesinde hayata geçirilen ‘’Kitap Okuma Halkaları’’ projesi Şereflikoçhisar Anadolu İmam Hatip […]

14 Aralık 2016 - 14:32 'de eklendi ve 752 kez görüntülendi.
Gençlik Merkezi Faaliyete Geçti

Yapımı kısa sürede tamamlanan ancak, faaliyete bir türlü geçirilemeyen ilçemiz Gençlik merkezi nihayet can buldu. Lider ataması yapılarak tesis resmi olarak hafta başından itibaren başlaması ile birlikte ilk faaliyet gerçekleştirildi.

İlçemiz Gençlik Merkezine, Gençlik Lideri atamasının yapılmasının ardından ilk çalışmasını gerçekleştirdi. Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi bünyesinde hayata geçirilen ‘’Kitap Okuma Halkaları’’ projesi Şereflikoçhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde başlatıldı. Gençlik Merkezi tarafından 15 kişilik gruplara verilen kitaplar 15 gün süre içerisinde okunduktan sonra tekrar merkeze teslim ediliyor, her 15 günün sonunda okunan kitaplar ile değerlendirme toplantıları gerçekleştiriliyor. , 14 – 29 yaş arasında bulunan gençlere ücretsiz olarak hizmet veren Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi’nde tenis, bilardo, masa tenisi, langırt, halk oyunları, el sanatları bölümleri, dama, satranç ve şark köşesi gibi bir çok etkinliğin gerçekleştirilebileceği sosyal paylaşım alanları mevcut. Aynı zamanda tesis içerisinde bulunan 375 metrekarelik kapalı spor salonu çok amaçlı olarak da değerlendirilebiliyor. İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Metin Ateş merkez faaliyetlerinin amaçlarını şu şekilde özetledi; ‘’Gençler serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri değerlendirerek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, gençlik merkezi faaliyetlerini planlamak, programlamak, yönetmek, değerlendirmek ve geliştirmektir’’ dedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER