Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Hani Dağlar Sizindi, Noldu!

İman ve inançla ile kazanılan, bedeli şehit kanları ile ödenen bu coğrafyanın adı Türkiye. Canlar feda kutsal Vatan toprağımıza. Bu kutsal vatan toprağına ihanet eden hainlerin de vatanımda gözü olan alçakların da kim olduğunu bilerek mücadele ediyoruz. Onlara Cumhurbaşkanımızın deyimi ile “Topunuz Birden Gelin” diyerek 15 Temmuzda canlarını bu vatan için verenler gibi bizlerinde bu […]

14 Aralık 2016 - 14:43 'de eklendi ve 514 kez görüntülendi.
Hani Dağlar Sizindi, Noldu!

İman ve inançla ile kazanılan, bedeli şehit kanları ile ödenen bu coğrafyanın adı Türkiye. Canlar feda kutsal Vatan toprağımıza. Bu kutsal vatan toprağına ihanet eden hainlerin de vatanımda gözü olan alçakların da kim olduğunu bilerek mücadele ediyoruz. Onlara Cumhurbaşkanımızın deyimi ile “Topunuz Birden Gelin” diyerek 15 Temmuzda canlarını bu vatan için verenler gibi bizlerinde bu vatan için canımızı seve seve vereceğimizi belirterek yazıma başlamak istiyorum.

Mücadelemiz kutsal. Düşüncelerimiz halis. Kimler kimlerin yanında, kimler hakkı savunur, kimler yalan üfürür hep bilir bu millet.

Hain Terör, hain işbirlikçilerin İstanbul’da gerçekleştirdiği saldırıyı lanetliyorum. Savaşmayı bilmeyen kancık teröristler! Hani dağlar sizindi, noldu! Dağları o polisler, askerler başınıza yıktı, değil mi? Yoksa sizi besleyen efendileriniz size artık silah, mühimmat göndermez oldu değil mi?  Sırtını size yaslayan, sizin de sandıkları doldurduğunuz siyasi hareket yerle bir oldu, değil mi? Can çekişiyorsunuz. Sonunuz geldi. Topunuz birden gelin. Bu coğrafya sadece 256 bin tane emniyet görevlisi, 570 bin Türk Silahlı Kuvvetleri personeli yok. Bu memlekette 80 Milyon Polis, 80 Milyon Asker var.

Allah bir daha bu millete İstiklâl Marşı yazdırmasın! Diyen şairimiz Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşımız ile ilgili şunları belirtiyor;

“Ya Sakarya günleri… Fakat bir gün bile ümidimizi kaybetmedik, asla yese düşmedik. Zaten başka türlü çalışılabilir miydik? Ne topumuz vardı ne tüfeğimiz… Fakat imanımız büyüktü:

Doğacaktır, sana vadettiği günler Hakk’ın!…

Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın…

Bu, ümitle, imanla yazılır. O zamanı düşünün… İmanım olmasaydı yazabilir miydim? Zaten ben, başka türlü düşünüp, başka türlü yazanlardan değilim. Bu elimden gelmez. İçimde ne varsa, bütün duygularım yazılarımdadır…

O günler ne samimi, ne heyecanlı günlerdi. O şiir, milletin o günkü heyecanının bir ifadesidir. Bin bir fecayi karşısında bunalan ruhların ıstıraplar içinde halâs dakikalarını beklediği bir zamanda yazılan o marş, o günlerin kıymetli bir hatırasıdır. O şiir bir daha yazılmaz.. Onu kimse yazamaz.. Onu ben de yazamam.. Onu yazmak için o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değildir. O, milletin malıdır. Benim millete karşı en kıymetli hediyem budur.. Allah bir daha bu millete bir İstiklâl Marşı yazdırmasın!..

Fakat bir gün bile ümidimizi kaybetmedik, asla yese düşmedik. Zaten başka türlü çalışılabilir miydik? Ne topumuz vardı ne tüfeğimiz… Fakat imanımız büyüktü” diyen Akif gibi aynı düşüncelerdeyiz. İmanımız büyük. Korkumuz yok. Onlar ölü değil mertebelerin en güzeli Şehittirler.

Şehitlik makamına yükselen Polislerimize ve Sivillerimize Allahtan Rahmet Yakınlarına baş sağlığı ve sabır, Yaralı kardeşlerimize de Allah’tan şifalar diliyorum.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER