Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Hz. Mevlana ve Güzel Öğütleri

“Yüzde ısrar etme, doksan da olur. İnsan dediğinde noksan da olur. Sakın büyüklenme, elde neler var. Bir ben varım deme yoksan da olur. Hatasız dost arayan dosttan da olur.” Mevlana. Sözleriyle, öğütleriyle, eserleriyle ve insanlığa kattığı değerleriyle bilge insan Selçuklu dönemine ilmiyle, destekleriyle ve dualarıyla destek olmuş güzel insan. O dönemden bu günümüze kadar ışık […]

07 Aralık 2016 - 14:25 'de eklendi ve 620 kez görüntülendi.
Hz. Mevlana ve Güzel Öğütleri

“Yüzde ısrar etme, doksan da olur. İnsan dediğinde noksan da olur. Sakın büyüklenme, elde neler var. Bir ben varım deme yoksan da olur. Hatasız dost arayan dosttan da olur.” Mevlana.

Sözleriyle, öğütleriyle, eserleriyle ve insanlığa kattığı değerleriyle bilge insan Selçuklu dönemine ilmiyle, destekleriyle ve dualarıyla destek olmuş güzel insan.

O dönemden bu günümüze kadar ışık tutan Mevlana Hazretlerini andığımız şu günlerde, Yıllardır belirli çerçevede Ülkemizde kutlanan, ders kitaplarında hep aynı şeyler işlenen taslaktan, dışarı çıkmayı başarıyoruz gibi. Kut’ül Amare zaferinin işlenmesi ve öneminin bizlere aktarılmasının ardından bir başka değerimiz olan Hz. Mevlana’yı anma programı da ilçemizde ve yurtta işlenerek can buldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün Değerler Eğitimi projesi kapsamında, yürütülen bu işleyişi hayata geçirenden ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Tabiki tarihimizin gerçeğini ve tarihimizin güzelliklerini, değerlerini anlamaya ve anlatmaya devam edeceğiz. Bizler tarihimizin kıymetini iyi bilecek ve hele hele şu günlerde Ülkemiz üzerine oynanan oyunları ve içimizdeki düşmanları iyi bileceğiz. Tarihimizin öğütleri, tarihimizin şanlı zaferleri ve kültürümüzün yanı sıra imanımız ile mücadelemizi bu şer odaklarına yansıtacağız.

Bizler Türkiye Cumhuriyeti bireyleri olarak, Peygamber Efendimizin altın nesli olarak, o günden bu güne hayra vesile olmuş, ilim öğretmiş ve irfan sahibi kimselerin arkasında giderek ve onların tıpkı Mevlana’nın öğütleri, Şeyh Edebali’nin öğütleri gibi aydınlatıcı yol haritası ile devam edeceğiz. Biz geride bıraktığımız neslimizin birer Mevlana Hazretleri gibi yetişmelerine ve geleceğe ışık tutacak nesiller yetiştirmeye devam etmeli, öncü olmalıyız. Biz Müslümanların, Biz Türkiye Cumhuriyeti devletinin bireylerinin gücünü kimden aldığını onlar, yani şer ve düşman odakları iyi biliyor ve korkuyorlar. Biz Peygamberimizin ve Mevlana Hazretleri gibi değerli alimlerin yolundan gitmeye ve ahlakını neslimize aktarmaya devam edeceğiz ve etmeliyiz. Bizlere bu değerlerimizi unutturmayan Milli Eğitim Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER