Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İmam Hatipliler Derneği Ve Öğrencileri Halep’i Yalnız Bırakmıyor

Şereflikoçhisar İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından Halep’teki mazlumlar için toplanan 7. yardım tırı Pazartesi günü Şerefiye Camiinde kılınan Öğle namazının ardından dualar eşliğinde yola çıktı. İlçemizdeki İmam Hatip mezunları ile İmam Hatip lisesi öğrencileri tarafından Suriye’nin Halep kentindeki mazlumlar için un toplandı. Toplanan yardımlar, Haleplilere ulaştırılmak üzere 7. yardım tırı Pazartesi günü […]

28 Aralık 2016 - 16:21 'de eklendi ve 556 kez görüntülendi.
İmam Hatipliler Derneği Ve Öğrencileri Halep’i Yalnız Bırakmıyor

Şereflikoçhisar İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından Halep’teki mazlumlar için toplanan 7. yardım tırı Pazartesi günü Şerefiye Camiinde kılınan Öğle namazının ardından dualar eşliğinde yola çıktı.

İlçemizdeki İmam Hatip mezunları ile İmam Hatip lisesi öğrencileri tarafından Suriye’nin Halep kentindeki mazlumlar için un toplandı. Toplanan yardımlar, Haleplilere ulaştırılmak üzere 7. yardım tırı Pazartesi günü Şerefiye Camiinde kılınan Öğle namazının ardından dualar eşliğinde yola çıktı.

Yapılan duanın ardından Şereflikoçhisar İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Nedreddin Sarıkaya kısa bir konuşma yaparak “Halep’e yapılanları unutmayacağız, halkımızda unutmayacak. İran tarihte de bize hep düşmanca davrandı. Bugünde kâfir pers devletini yeniden diriltmek için birçok şehirde Müslüman kanı akıtmaktadır. Akıttığı bu kanda boğulacak ve hesabı sorulacaktır. Suriye’nin El Bab şehrinde, sınırlarımızı korumak için eli kanlı terör örgütü işidle mücadele eden kahraman ordumuza da rabbimden hayırlı zaferler temenni ediyorum. Şehit düşen askerlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Allahu teala geleceğimizi aydınlık ufkumuzu geniş ülkemizi müreffeh ve zengin kılsın. İçte ve dışta düşmanlık eden herkesi kahrı perişan eylesin. Birlik ve dirliğimizi hiçbir zaman bozmasın. Yardım kampanyamıza destek veren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz, hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla temin edilen 26 tonluk un yardımı, bölgede İHH tarafından kurulan fırınlara giderek ekmek olacak.” Diyerek konuşmasını sonlandıran Sarıkaya, yardım kampanyasını sürdüreceklerini ifade etti.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER