Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İmam Hatipliler Derneğinden Halep’e 520 torba Un Yardımı

İmam Hatip Mezunları, Mensupları ve Sevenleri Derneği tarafından yapılan yardım kampanyası bu kez de Halep’e gönderildi. Geçtiğimiz hafta gönderilen yardımın Halep’e ulaştığı öğrenildi. Şereflikoçhisar İmam Hatip Mezunları, Mensupları ve Sevenleri Derneği tarafından Halep’e bir tır dolusu 520 torba un yardımı yapıldı. Geçtiğimiz hafta İlçemiz Terminal Camiinde öğle namazını kılan camii cemaati, daha sonra Camiinin bahçesinde […]

14 Aralık 2016 - 14:23 'de eklendi ve 437 kez görüntülendi.
İmam Hatipliler Derneğinden Halep’e 520 torba Un Yardımı

İmam Hatip Mezunları, Mensupları ve Sevenleri Derneği tarafından yapılan yardım kampanyası bu kez de Halep’e gönderildi. Geçtiğimiz hafta gönderilen yardımın Halep’e ulaştığı öğrenildi.

Şereflikoçhisar İmam Hatip Mezunları, Mensupları ve Sevenleri Derneği tarafından Halep’e bir tır dolusu 520 torba un yardımı yapıldı. Geçtiğimiz hafta İlçemiz Terminal Camiinde öğle namazını kılan camii cemaati, daha sonra Camiinin bahçesinde düzenlenen törenle yardım TIR’ını uğurladı.

Dualar eşliğinde gönderilen yardım tırı hakkında kısa bir konuşma yapan Dernek sekreteri Niyazi Düğer yaptığı konuşmada, “Suriye Halep’te insanlara neler yapılıyor, hepimiz görüyoruz. Biz bu duruma kayıtsız kalmadık ve orayı aradık, ne lazım diye sorduk. Onlar da bize un yardımı yapılmasını istediler. Biz de bugün bir TIR dolusu un gönderiyoruz. Bu TIR bizim 5’inci yardım tırımız olacak. Duyarlı olursanız, bu TIR’ın inşallah 6, 7. ve 8’incisini göndeririz. Ayrıca biz devletin elinin ulaşamadığı ilçemizdeki Suriyeli vatandaşlara da kömür dağıttık. Eğer Yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız varsa, derneğimize ulaşabilirler” diyen Düğer yardımda bulunan tüm Şereflikoçhisar halkına ve bu organizasyonda emeği geçen imam Hatiplere de teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Dualar eşliğinde gönderilen Un yüklü tırın Halep’e ulaştığı da edindiğimiz bilgiler arasında yer aldı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER