Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

KPSS 2016/2 tercih kılavuzu bu gün yayınlanacak

Geçtiğimiz aylarda ortaöğretim KPSS ve Ön lisans KPSS sınavı yapılmıştı. Tüm memur adayları tarafından beklenen KPSS 2016/2 tercih kılavuzu bugün yayınlanacak ve 21 -30 Aralık tarihleri arasında tercih yapılabilecek. İlçemizden de bir çok kişinin girdiği KPSS sınavı Geçtiğimiz aylarda ortaöğretim KPSS ve Ön lisans KPSS sınavı yapılmıştı. Tüm memur adayları tarafından beklenen KPSS 2016/2 tercih […]

21 Aralık 2016 - 15:16 'de eklendi ve 336 kez görüntülendi.
KPSS 2016/2 tercih kılavuzu bu gün yayınlanacak

Geçtiğimiz aylarda ortaöğretim KPSS ve Ön lisans KPSS sınavı yapılmıştı. Tüm memur adayları tarafından beklenen KPSS 2016/2 tercih kılavuzu bugün yayınlanacak ve 21 -30 Aralık tarihleri arasında tercih yapılabilecek. İlçemizden de bir çok kişinin girdiği KPSS sınavı Geçtiğimiz aylarda ortaöğretim KPSS ve Ön lisans KPSS sınavı yapılmıştı. Tüm memur adayları tarafından beklenen KPSS 2016/2 tercih kılavuzu bugün yayınlanacak ve 21 -30 Aralık tarihleri arasında tercih yapılabilecek. Yayınlanacak kılavuzun ardından ortaöğretim alanı için 151 kadro, ön lisans alanı için 752 kadro ve lisans alanı için ise 1147 kadro ayrıldı.
Kılavuz yayımlandıktan sonra memur adaylarına 30 tercih hakkı verilecek. Tercih kılavuzundan branşlarına uygun olan yerleri sıralayan memur adayları ÖSYM’nin resmi İnternet sitesinde ADAY İŞLEMLERİ bölümünü tıklayıp https://ais.osym.gov.tr/ adresine ulaşarak SİSTEME GİRİŞ bölümünü tıklayıp T.C. Kimlik numara ve şifreleriyle sisteme giriş yaparak 30 Aralık’a kadar tercih ettikleri yerleri sisteme girecekler ve belirtilen süre içinde tercih ücretlerini yatırmış olmaları gerekecek.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER