Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

MGV’den Öğrencilere Siyer-i Nebi Yarışması

Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın imzaladığı protokol çerçevesinde tüm Türkiye genelinde düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışmasının dördüncüsü 81 il ve 800 ilçe merkezinde yüz binlerce lise ve ortaokul öğrencisinin katılımı ile geçtiğimiz hafta Cumartesi günü yapıldı. İlçemizde düzenlenen yarışmaya ise yaklaşık 600 öğrenci katıldı. Cumartesi günü ilçemiz Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu […]

21 Aralık 2016 - 15:27 'de eklendi ve 631 kez görüntülendi.
MGV’den Öğrencilere Siyer-i Nebi Yarışması

Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın imzaladığı protokol çerçevesinde tüm Türkiye genelinde düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışmasının dördüncüsü 81 il ve 800 ilçe merkezinde yüz binlerce lise ve ortaokul öğrencisinin katılımı ile geçtiğimiz hafta Cumartesi günü yapıldı. İlçemizde düzenlenen yarışmaya ise yaklaşık 600 öğrenci katıldı.

Cumartesi günü ilçemiz Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu ve Şereflikoçhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi binasında gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında liseli öğrenciler Diyanet İşleri Bakanlığı Uzmanı Mustafa Soykök’ün ‘İnsanlığın Saadeti Hz. Muhammed’ isimli kitaptan seçilen 90, ortaokul öğrencileri için ise Mustafa Nuhoğlu’nun “Peygamberimizin hayatı” isimli kitaptan seçilen 60 soru ile sınava girdi.

Hz. Muhammed’in hayatını konu alan ve O’nun yaşantısını, yaşadığı sıkıntıları, çektiği acıları, sahabelerini tanımak için yapılan Siyer-i Nebi Yarışmasına katılan liseli ve ortaokullu öğrenciler sahabelerin isimlerinin verildiği sınav salonlarında Ankara ve Türkiye genelinde derece yapabilmek için doğru bildikleri soruları optik formlara işaretlediler.

Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu ve Şereflikoçhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan ve 32 ayrı salonda gerçekleşen sınava ilçemizden 91 ortaokul, 227 lise öğrencisi katılırken, her iki sınav merkezini de ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, AGD İlçe Başkanı Yusuf Çetin ile sınav hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Anadolu Gençlik Derneği Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Siyer-i Nebi Yarışmasının kaybedeni olmadığına dikkat çektiği açıklamasında “gençlerin, sınav için özel hazırlanan kitapları okumaları bile çok büyük bir kazanımdır. Efendimiz’in (S.A.S) hayatının öğrenilmesi, bir sözünün hafızalarda kalması belki bir gencin geleceğini şekillendirecektir. Siyer-i Nebi yarışması tahrip edilen İslam anlayışını, dağılan zihinleri, yıkılan hayalleri toplamak ve yeniden toparlanmak için büyük önem arz etmektedir” dedi.
AGD’nin yapmış olduğu Siyer-i Nebi Yarışmasının sonuçları ise 31 Aralık Perşembe günü açıklanacağı öğrenildi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER