Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Peçenek Vadisi Elden Geçirilecek

Aralık ayı belediye meclis toplantısı dün dört gündem maddesi görüşülmek üzere eski belediye binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Demirliköprü mevkiinden Aile Piknik alanına kadar olan Peçenek vadisi elden geçirilerek güzel bir konuma kavuşturulacak. Dün gerçekleştirilen Aralık ayı belediye meclis toplantısı saat 15.00’da eski belediye binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanının şehir dışında olması nedeniyle, meclis Savaş […]

07 Aralık 2016 - 14:16 'de eklendi ve 438 kez görüntülendi.
Peçenek Vadisi Elden Geçirilecek

Aralık ayı belediye meclis toplantısı dün dört gündem maddesi görüşülmek üzere eski belediye binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Demirliköprü mevkiinden Aile Piknik alanına kadar olan Peçenek vadisi elden geçirilerek güzel bir konuma kavuşturulacak.

Dün gerçekleştirilen Aralık ayı belediye meclis toplantısı saat 15.00’da eski belediye binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanının şehir dışında olması nedeniyle, meclis Savaş Şenoğlu Başkanlığında yapıldı.

Meclisin birinci gündem maddesinde Mustafacık Mahallesinde bulunan ada parsellerde Tarımsal depolama tesisleri yapılabilmesi için gerekli imar plan değişikliği, parsel değişikliğinde bulunan kişinin dilekçesinin okunması ve oylamaya sunulması ile madde oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde ise Akarca mahallesinde tarım hayvancılık tesisi olarak görülen alanın bir kısmının GES santrali yapılması için kişinin değişiklik talebi okunarak, meclis tarafından madde İmar Komisyonuna incelenmesi için sevk edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde ise Boğaziçi Mahallesi Peçenek vadisi boyunca planlı alanda yapılacak tadilatın komisyona havalesi görüşüldü. İlçenin Demirli köprü mevkiinden Aile piknik parkı alanına kadar tadilatı yapılarak şehrin güzel görünümü ve etrafından park, yürüyüş yolu ve çeşitli dekoratif düşüncelerle tasarlanacağı belirtilen madde oy çokluğu ile İmar komisyonuna havale edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde ise resmi gazetede yayınlanan belediyeler ile mahalli idarelere ait norm kadronun onayı, kâtip üyelerinin okuması ve meclise sunulması ile oy birliği ile kabul gördü. Meclis, gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER