Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Sen Üzülme Mehmet Akif! Biz Mekke’nin Fethini Kutluyoruz…

Ya Rab! Böyle mi olacaktı benim cennet yurdum? Baktım da etrafıma yalnızım ağladım durdum. Bir mana veremedim, şu miladi yılbaşına! Şaştım da kaldım, Müslümanların vah telaşına! Çevirdim başımı, nereye ettimse bir nazar. Gördüm ki Noel için hazır, yer-yer çarşı-Pazar Haykırmak gelmişti içimden, seslendim millete Heyhat! Duyuramadım, ne Ahmet’e ne Mehmet’e Ya Rab! Kurtulsun! Hidayet ver […]

28 Aralık 2016 - 16:14 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi.
Sen Üzülme Mehmet Akif!  Biz Mekke’nin Fethini Kutluyoruz…

Ya Rab! Böyle mi olacaktı benim cennet yurdum?
Baktım da etrafıma yalnızım ağladım durdum.
Bir mana veremedim, şu miladi yılbaşına!
Şaştım da kaldım, Müslümanların vah telaşına!
Çevirdim başımı, nereye ettimse bir nazar.
Gördüm ki Noel için hazır, yer-yer çarşı-Pazar
Haykırmak gelmişti içimden, seslendim millete
Heyhat! Duyuramadım, ne Ahmet’e ne Mehmet’e
Ya Rab! Kurtulsun! Hidayet ver bu millete
İslam’a gelsin milletim son versin şu zillete.
Böyle diyor merhum Şairimiz Mehmet Akif Ersoy. Baktığımız zaman etrafımıza Müslümanlar, Bozulmuş Hıristiyanlığın bayramı yılbaşını kutlama telaşında. Televizyonlarda, gazetelerde, meydanlarda noel yaygarası.
Biz Müslümanlarda bir çocuk gibi elimize bir şeker verildiğinde nefsimizi yoklayacak bir durum söz konusu olduğunda her şeye balık gibi atlar duruma gelmişiz.
Bizim bayramımız iki tanedir. Kurban ve Ramazan Bayramımız. Bizim başka bayramımız yok. Devletimizden, Milletimizden azgınlığın, aşırılığın ve kural tanımaz eğlencelerin önünü alma defetme zamanının geldiğini düşünüyorum. Biz dik duralım ki, neslimiz eğilmesin.
Her gün Allah yolunda, Vatan Bayrak yolunda şehit olan kardeşlerimizi yok sayıp yılbaşı eğlencesinden geri durmayanlar, ertesi gün de salakça şeylere Şehitlerimizi alet ederek propaganda yapanlarda 31 Aralık gecesi tövbe istiğfar etsinde, Mekke’nin Fethi yüzüsuyu hürmetine Allahtan af dilesin.
Sen üzümle Mehmet Akif! Biz Mekke’nin Fethini kutlayacağız.
Peygamber Efendimizin Fetih suresi okuyarak ve onun önderliğinde fethedilen Mekke. Mekke şehri Hz. Peygamberimizin dünyaya geldiği, çocukluğunu ve gençliği geçirdiği, Nübüvvet kitabının indirilmeye başlandığı, Hz Adem döneminden itibaren tevhid inancına merkez olmuş ve en önemlisi Müslümanların kıblesi olan Kabe’nin bulunduğu bir şehirdir.
İşte biz bunun mutluluğunu heyecanını yaşayalım.
31 Aralık akşamında, Her gün yöneldiğimiz Kıblemizi bize kazandıran Peygamberimize ve onun askerlerine dua edelim. Ülkemizin hainlerden kurtulması, Şehitlerimiz ve gazilerimiz için dua edelim.
Bu gecede şeytanı değil, onun ümmeti olmaktan şeref duyduğumuz Peygamberimizi sevindirelim.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER