Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Çiftçilere “İyi Tarım Uygulamaları Projesi” belgesi verildi

Gıda,      Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı      tarafından tarımda kalite ve verimin artırılmasını amacıyla başlatılan “İyi Tarım Uygulamaları Projesi” kapsamında açılan kurslarda eğitimlerini tamamlayan çiftçilere sertifikaları verildi. Geçtiğimiz hafta Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen törenle çiftçilere dağıtılan sertifika töreninde konuşan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı      Özgür Güven, belediyelerden ve ilçe tarım müdürlüklerinden proje […]

11 Ocak 2017 - 13:39 'de eklendi ve 411 kez görüntülendi.
Çiftçilere “İyi Tarım Uygulamaları Projesi” belgesi verildi

Gıda,      Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı      tarafından tarımda kalite ve verimin artırılmasını amacıyla başlatılan “İyi Tarım Uygulamaları Projesi” kapsamında açılan kurslarda eğitimlerini tamamlayan çiftçilere sertifikaları verildi.

Geçtiğimiz hafta Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen törenle çiftçilere dağıtılan sertifika töreninde konuşan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı      Özgür Güven, belediyelerden ve ilçe tarım müdürlüklerinden proje beklediklerini belirterek “Ankara’nın yem bitkisi ihtiyacı vardı. Bu eksikliği tohum desteği vererek, yem bitkilerinin artırılmasını sağladık. Silajlık mısır biçme ve paketleme işlemlerini bizler yapacağız çiftçilerimiz bizleri çağırsın yeter” şeklinde konuştu.

Şereflikoçhisar’a yapılacak mezbahanın tescil işlemlerinin bitmek üzere olduğunu anlatan Güven, mezbaha projesini yaza yetiştirmeyi planladıklarını söyledi.

Programa katılan Belediye Başkanı Ferda Polat’da kısa bir konuşma yaparak hükümetin ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin tarımsal konularda vatandaşlara destek olduğunu, Belediye olarak ta çiftçilere değer verdiklerini aktaran Polat, “Çiftçiler      Türkiye‘nin geleceğidir. Üretim olmadan bir şey olmaz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Tören öncesi yapılan konuşmaların ardından ilçemizden “İyi Tarım Uygulamaları Projesi” kapsamında açılan kurslarda eğitimlerini tamamlayan 213 çiftçiye sertifikaları dağıtıldı.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER