Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Cuma Namazı Sonrası Camii Cemaatine Arabaşı Çorbası İkramı

Yeni Cami Yatırma ve Yaşatma Derneği tarafından geleneksel hale getirilen arabaşı çorbası, geçtiğimiz hafta Cuma namazı çıkışı tüm camii cemaatine ikram edildi. Tarihi ve kültürel bir yemeğimiz olan Arabaşı çorbası namaz sonrasında, camiinin alt katında bulunan salonda, soğuk havada Camii cemaatinin içini ısıtan çorbadan ikram edilerek gelenek sürdürüldü. Konu hakkında Caminin imam hatibi Önder İldeş, […]

11 Ocak 2017 - 13:32 'de eklendi ve 515 kez görüntülendi.
Cuma Namazı Sonrası Camii Cemaatine Arabaşı Çorbası İkramı

Yeni Cami Yatırma ve Yaşatma Derneği tarafından geleneksel hale getirilen arabaşı çorbası, geçtiğimiz hafta Cuma namazı çıkışı tüm camii cemaatine ikram edildi.

Tarihi ve kültürel bir yemeğimiz olan Arabaşı çorbası namaz sonrasında, camiinin alt katında bulunan salonda, soğuk havada Camii cemaatinin içini ısıtan çorbadan ikram edilerek gelenek sürdürüldü.

Konu hakkında Caminin imam hatibi Önder İldeş, cemaate kış aylarında çokça tüketilen Arabaşı çorbası ikram ettiklerini söyleyerek, ‘Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde çorba ikramı programımızı bu yıl ikinci kez düzenledik. Geleneğimizi inşallah bundan sonra da devam ettirmeyi düşünüyoruz” dedi.

 

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER