Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İyisiyle, kötüsüyle 13 yıl.!

İnsan, hayatının nasıl geçtiğini kısacık geçmişine baktığı zaman daha iyi anlıyor. İyisiyle, kötüsüyle, sevinçli, bazen de hüzünlü günlerin geçirildiği şu ahir zamanda, insana yaşadıkları kavram katıyor. Yaşadıklarımızın her türlüsü benliğimize değer, olgunluk ve medeniyet katıyor. Gazetecilik mesleğine başlayalı 13 yıl olmuş. Zamanın akışına bıraktığımız hayatımızı, bize ayrılan 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü hatırlatarak bizlere mesaj […]

11 Ocak 2017 - 13:58 'de eklendi ve 540 kez görüntülendi.
İyisiyle, kötüsüyle 13 yıl.!

İnsan, hayatının nasıl geçtiğini kısacık geçmişine baktığı zaman daha iyi anlıyor. İyisiyle, kötüsüyle, sevinçli, bazen de hüzünlü günlerin geçirildiği şu ahir zamanda, insana yaşadıkları kavram katıyor. Yaşadıklarımızın her türlüsü benliğimize değer, olgunluk ve medeniyet katıyor.

Gazetecilik mesleğine başlayalı 13 yıl olmuş. Zamanın akışına bıraktığımız hayatımızı, bize ayrılan 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü hatırlatarak bizlere mesaj gönderen, arayan büyüklerimizden arkadaşlarımızdan öğreniyoruz. Onlar hatırlattığında insan ister istemez geriye doğru dönüp bakma gereği duyuyor.

Kimler geldi, kimler geçti, kimler neler yaptı, Ülkemizde neler oldu, ilçemizde neler? Bu süreçte yaşananlara, olayların perde arkalarına,  konuşulanlara, yapılanlara şahit olduk.

Mesleğimizi genel olarak ilçemize yönelik yaptığımız için herkesin dost, arkadaş ve akraba olması hasebiyle terazimizi özenli tutmaya, gereksiz yere kimseyi incitmemeye dikkat ettik. Belki yazmıyor, çizmiyorsunuz diye eleştirildik ama kimseyi sebepsiz gereksiz yere incitmediğimizi düşünüyorum. Bu 13 yıllık mesleğimiz boyunca geride bıraktıklarımız olmadı.

Tabi ki her meslek dalının eğrisi doğrusu olmuyor değil. Ülkemize, illere, ilçelere baktığımız zaman, zorlu mücadelede devletinin yanında olan gazeteci de oluyor, devletini satıp sırtından vuran gazetecide oluyor. Prim yapmak, bir yerlere gelmek, birilerine şirin görünmek, birilerinden menfaat sağlamak, birileri üzerinden birilerini yıpratmak isteyen, daha da ileri gidecek olursak maalesef bu meslek üzerinden Ülkemizi, dış ülkelere menfaatleri uğruna satmak isteyenlerde oluyor.

Kin güdenler, nefret edenler, milletin kararını, millet hâkimiyetini çekemeyenler, eski düzeni özleyip için için kendini yiyenlerde cabası bu meslekte. Geriye bakmamak gerektiğini bu meslekte iyi bilmek lazım. Geçmiş, geçmişte kalmış düsturu ile ileriyi görmek, günümüze ve geleceğe katkıda bulunmak bu mesleğin en güzel tarafı. Ülkemizi, ilçemizi, illerimizi ileriye götürmek adına en güçlü kaleme sahip olmak ta mesleğimizin onur verici yanlarından bir tanesi. Yıkıcı olmak yerine yapıcı tavırlarla, bulunduğumuz bölgeye katkıda bulunmak, gazete ve dergilerle kültürel faaliyetlerde bulunmak, haklının yanında, haksızın ise karşısında durmak kuralları çerçevesinde devletinin yanında olan meslektaşlarımın gazeteciler gününü kutluyorum. 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısıyla bizleri arayan, mesaj gönderen tüm dostlarımıza da şükranlarımı sunuyorum.

Manşetlerinde Türkiye’mizi bu zorlu mücadelede savunan ve yanında olan, manşetlerinde Suriye’de, Türkmendağı’nda, Filistin’de ve diğer Müslüman Ülkerlerdeki zulüm gören kardeşlerimizi unutmayıp onların yanında olan ve onların hakkını savunan gazetecilerimizi unutmamak gerekiyor.

Hakkında bilgin bulunmayan şeyin ardına düşme. Çünkü kulak, göz ve gönül, bunların hepsi ondan sorumludur. (17/İSRÂ-36)

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER