Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Sevda Kuşun Kanadında..!

Tarih 1968 ve takvimlerin 2017 yılını gösterdiği şu günlerde aradan geçen 49 yıl. O tarihten bu güne kadar yaşayan kişiler birçok şeyin şahidi olmuştur. Gidelim sağcı, solcu diye nitelendirilen kişilerin yanına onları bir dinleyelim. Sokak başında karşı grubu takip edip, ayağına önce sağ mı, yoksa sol tarafını mı giydi. Sonra hurraaa dayak belki silahı kafasına […]

18 Ocak 2017 - 13:55 'de eklendi ve 549 kez görüntülendi.
Sevda Kuşun Kanadında..!

Tarih 1968 ve takvimlerin 2017 yılını gösterdiği şu günlerde aradan geçen 49 yıl. O tarihten bu güne kadar yaşayan kişiler birçok şeyin şahidi olmuştur. Gidelim sağcı, solcu diye nitelendirilen kişilerin yanına onları bir dinleyelim. Sokak başında karşı grubu takip edip, ayağına önce sağ mı, yoksa sol tarafını mı giydi. Sonra hurraaa dayak belki silahı kafasına dayayıp öldürdüler. Belki de kodeslerde olmadık işkence edildiler.

Başları örtülü diyerek, örtüleri açılmak istendi okutulmadılar. Kuran-ı kerim öğrenmek istediler, karşı örgütler izin vermedi. Camilere giren çıkanların listesi tutuldu, İmamlar kara listelere alındı. Sağcılar solcuları vurdu, solcular sağcıları. Ama bu yapılanlar birilerinin ülkeyi karıştırmak istemesi ile araç gereç olarak kullanılan insanlar aracılığı ile yapıldı. Türkiye’de dışa bağlı yaşamamız için halkın oy verdiği Türkiye siyasetçileri bunun üzerine çalıştılar. Türkiye’yi ileriye götürecek proje sahibi bilim adamlarını, mühendislerini öldürdüler. Türkiye bir adım ileri gitmesin diye içimizdeki Türkiye düşmanları, halkın seçtiği siyasetçiyi astılar, parti liderini öldürüp kaza süsü verdiler, kimilerini de zehirlediler. Bu yazdıklarım o dönemden bu güne kadar olan, yaşanan kesitlerin sadece Yüzde biri. Dediğim gibi yaşı 60-70 olan eşiniz dostunuz akrabanız varsa geçmiş dönemi bir sorun. Neler yaşamış nelere şahit olmuş.

Geçmiş tarihten kalma zihin fukaraları hala yok değil. Yıl 2017’yi gösterdiği günümüzde hala açıktan teröristleri destekleyen, hala insanları kullanıp cebine üç beş kuruş sıkıştırıp meydanlarda eylem yaptırarak devleti kaosa sürükletmek isteyen, dışarıdan adam tutup suikast yaptıran, insanları hala sağcı solcu kavramına sürükleyen, Dini İslam olan ülkemizde, insanların başörtüsü, dini ile uğraşanların soyları devam ediyor.

Evet, Sevda Kuşun Kanadında, bir kuşak hikayesi. TRT ekranlarında ciddi bir takipçi kitlesine ulaşan bir dizi. İzleyenlerin hayret ve şok içerisinde kaldığı dizi de bugünkü iktidarı yoğuran Mehmet Zahit Kotku, Sami Efendi, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Cemil Meriç, Şule Yüksel Şenler ve Necmettin Erbakan gibi ünlü siyaset ve kültür-sanat adamlarının mücadelelerine de yer verilirken, bu mücadeleye karşı tuzaklar kuran, ülkeyi kaosa sürükleyen ve onlara yataklık eden, cemaat adı altında faaliyet gösteren karanlık örgütlenmelere de değiniliyor.

Karanlık örgütlerin her bir taraftan saldırdığı ülkemizde, Allah’ın yardımı ile Halkın bir ve diri olması, bu kötülüklerin önüne büyük bir set oluşturuyor.

Halkın ve TBMM’nin %60’ın üzerinde destek verdiği başkanlık sistemine, içimizdeki hainlere inat, iç ve dış düşmanlarımıza fırsat vermemek, yaşanabilir bir Türkiye için, Kuşun kanadındaki Türkiye sevdasını yakalamak için, Başkanlık sistemine EVET diyorum.

 

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER