Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Zihniyet çarpışmasına, çarpıştırılmasına müsaade etmeyelim…

Üzerimize düşen birçok vazife var. Doğru bildiğimiz, doğru olan her şeyi karşımızdakine ve çevremizdeki insanlara en iyi ve en doğru şekilde aktarmalıyız. Doğruyu yanlıştan ayırmak içinde, eğer kafanızda kuşkular var ise bir bilene danışmalıyız. Tabiki bilgili görünüp te bilgi yoksunu kişilerin ağzına bakarak değil. Kafasının arkasında başka fitne düşünceleri olan kişilerden değil. Mesela anayasa değişikliği […]

25 Ocak 2017 - 16:46 'de eklendi ve 742 kez görüntülendi.
Zihniyet çarpışmasına, çarpıştırılmasına müsaade etmeyelim…

Üzerimize düşen birçok vazife var. Doğru bildiğimiz, doğru olan her şeyi karşımızdakine ve çevremizdeki insanlara en iyi ve en doğru şekilde aktarmalıyız. Doğruyu yanlıştan ayırmak içinde, eğer kafanızda kuşkular var ise bir bilene danışmalıyız. Tabiki bilgili görünüp te bilgi yoksunu kişilerin ağzına bakarak değil. Kafasının arkasında başka fitne düşünceleri olan kişilerden değil.
Mesela anayasa değişikliği yapılan maddeler üzerinde bilmediklerimizi bilen birine danışmalıyız. Kafasının arkasında başka düşünceleri olanlara değil. Gerçekler ortada. Oylanan maddeler, değişen yasa ve kanunlar apaçık ortada. Bakmayın siz o yalan yanlış bilgilerle ortada ahkam kesenlere. Onlar zihniyet çarpışması yaşıyorlar ve yaşatmak, insanları birbirine düşürmek için hainlik yapıyorlar. Onlara neren eğri diye sormaya gerek yok. Onların hiçbir yeri doğru değil zaten. Tarihini yanlış bilir, yaşam tarzını batıdan almış, atalarını inkar ederler.
Yeni yasalarla, Başkanlık sistemi ile zaten olmayan ama bazılarınca sürekli nitelendirilip durulan diktatörlük diye bir şey kalmayacak. Yürütmenin büyük kısmı TBMM’nin olacak. TBMM’de de barajı geçmiş hangi parti var ise onlar olacak ve alınacak, geçecek olan maddeler, meclis yürütme üzerinde denetim yetkisi kazanmış olacak.
Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.! Öğrenelim ama doğru yerden öğrenmeye gayret edelim. Kendi içimizden gibi görünüp bizi yarı yolda bırakmak, dış hainlere satmak için çaba gösterenlere değil. Zihniyetimizi çarpıştırmaya gerek yok. Zihniyet çarpışması gibi etrafa saldırmanın anlamı da yok. Buna imkan sağlayan densizlere de fırsat vermemek için iyi araştıralım, doğru bilen, doğru düşünen insanlardan destek, yardım alalım. Nisan ayı içerisinde büyük ihtimal Referandum gerçekleştirilecek. Bu önemli seçimde devletin yanında milletimiz için yer almalıyız.
Vatan bizim vatanımız. Ona sahip çıkmak bize düşer. Fikrimizi, düşüncelerimizi zihniyetimizi kişiselleştirmeyelim. Bizim başka vatanımız yok. Vatan millet aşkına, devletimizin yanında olmalıyız. Allah Devletimize, Milletimize zeval vermesin.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER