Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Bir Yuva Yandı Kül Oldu

Cumartesi günü Tuzla mahallesinde bir evde meydana gelen ve elektrik kontağından çıktığı iddia edilen yangında bir ev kül oldu. Anne ve iki çocuğu yangından zor kurtuldu. İddialara göre ikindin saat 16.00 sıralarında meydana gelen yangının çatı katından çıktığı öğrenildi. Tek göz odada yanan sobanın etrafında anne ve biri 7 diğeri ise 5 yaşındaki çocuğu ile […]

15 Şubat 2017 - 15:51 'de eklendi ve 2284 kez görüntülendi.
Bir Yuva Yandı Kül Oldu

Cumartesi günü Tuzla mahallesinde bir evde meydana gelen ve elektrik kontağından çıktığı iddia edilen yangında bir ev kül oldu. Anne ve iki çocuğu yangından zor kurtuldu.
İddialara göre ikindin saat 16.00 sıralarında meydana gelen yangının çatı katından çıktığı öğrenildi. Tek göz odada yanan sobanın etrafında anne ve biri 7 diğeri ise 5 yaşındaki çocuğu ile oturduğu esnada, içerde bir koku hisseden anne sobadan geldiğini sandı. Daha sonra komşularının evin çatısının alev adlığını görmesi ve cama vurması ile anne ve iki çocuk kendilerini yangından güçlükle dışarı attı.
O esnada baba Ahmet Altuntepe’nin işte olduğu öğrenilirken, komşularının bir kısmı itfaiyeye haber verdi diğer komşusu ise evinin yanında bulunan kuyudan su ile yangını hafifletmeye çalıştı. İtfaiyeninim yangın yerine gelmesi ile birlikte yangın kısa sürede söndürüldü ancak ev içerisindeki tüm eşyalar kül oldu.
Yangın sonrasında ev ve tüm eşyalar kullanılmaz hale gelirken, 7 yaşındaki birinci sınıfa giden çocuğun okul eşyaları ve okul defter kitap ve gereçleri de yangında kül oldu. Birinci sınıfa giden çocuğun köyde bir akrabasının yanına gittiği ve orada misafir öğrenci olarak dersinden geri kalmayacağı öğrenildi.
Beş yaşındaki ve okula giden 7 yaşındaki çocukları ile zor duruma düşen ailenin asgari ücretle çalışan babası Ahmet Altuntepe, kış günü gelen bu yangın olayından sonra çocuklarım ve ailem sıkıntıya düştük. Allaha şükür aileme bir şey olmadı. Ama başımızı sokacak tek göz evimiz ve eşyalarımızın hepsi yok oldu. Devletimizin bizi yalnız bırakmayacağını umut ediyoruz. Allah kimseyi evsiz barksız bırakmasın” dedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER