Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

EMIT Fuarında Şereflikoçhisar Standına Yoğun İlgi !

İstanbul’da düzenlenen Uluslararası EMITT Turizm fuarına katılan Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat fuar hakkında gazetecilere bilgi verdi. Tahinli Pidemiz ve Ayyıldız motifli tuz şekilleri vatandaşların ve katılımcıların ilgisini çektik diyen Polat “İnanıyorum ki İlçemizin ve Tuzgölünün tanıtımını hakkıyla yaptık ve yaz sezonunda bu tanıtımların geri dönüşümü olacaktır. Ayrıca fuarda Tuzgölüne yapacağımız Günübirlik Turistik tesisimizin de […]

01 Şubat 2017 - 12:15 'de eklendi ve 1469 kez görüntülendi.
EMIT Fuarında Şereflikoçhisar Standına Yoğun İlgi !

İstanbul’da düzenlenen Uluslararası EMITT Turizm fuarına katılan Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat fuar hakkında gazetecilere bilgi verdi. Tahinli Pidemiz ve Ayyıldız motifli tuz şekilleri vatandaşların ve katılımcıların ilgisini çektik diyen Polat “İnanıyorum ki İlçemizin ve Tuzgölünün tanıtımını hakkıyla yaptık ve yaz sezonunda bu tanıtımların geri dönüşümü olacaktır. Ayrıca fuarda Tuzgölüne yapacağımız Günübirlik Turistik tesisimizin de tanıtımını yaparak ilçemizdeki turizm hareketlenmesine vurgu yaptık.” Dedi.
İstanbul’da düzenlenen Uluslararası EMITT Turizm fuarı dönüşü ilçemiz gazetecilerini bilgilendiren Belediye Başkanı Ferda Polat, EMITT fuarına ilk kez katılım sağlandığını belirterek “3 gün süren fuarda Tuz Gölü ve Şereflikoçhisar sunumlarını gerçekleştirdik, yerli ve yabancı ziyaretçiler Tuz Gölü’nde üretilen kozmetik ürünleri, banyo tuzları, tuz şekilleri, flamingolara ve tuz ürünlerine büyük ilgi gösterdiler. Fuar sayesinde bu yaz ilçemize gelecek olan turist sayısının artacağını düşünüyorum” dedi. Şereflikoçhisar’da üretilen tahinli pidelerinde standı gezen ziyaretçilere ikram edildiğini ifade eden Belediye Başkanı Ferda Polat ”Standımızı ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerimize tuz ürünlerinden oluşan hediyelerimizi verdik, ilçemizde üretilen tahinli pidemizin tanıtımını gerçekleştirdik” dedi. Belediye Başkanı Ferda Polat Kapadokya güzergahı üzerinde bulunan Tuz Gölü ve Şereflikoçhisar’ın tarihi, turistlik yerlerini gezebilmeleri için turizm rehberleri ile görüşmelerde bulunduğunu belirterek ”Özellikle akşam saatlerinde güneşin batışını izlemek isteyen turizm firmalarının talepleri oldu, ilçemizde konaklayabilmeleri için merkezde bulunan otellerimize davetlerde bulunduk” dedi. Yılda 30 bine yakın flamingonun üremek için Tuz Gölü’ne geldiğini hatırlatan Belediye Başkanı Ferda Polat “Flamingoları izlemek için Tuz Gölü’nün birçok noktasına kuş gözleme kuleleri yapılacak birçok turist bu olaya tanıklık etmek istiyor, yaklaşık 2 ay boyunca Tuz Gölü’ne gelen flamingoları EMITT fuarında ziyaretçilerimize anlatarak ilçemize davet ettik. İlçemiz Adına ve yatırımlarımız adına önemli bir adım oldu. Fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER