Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

İbrahim Sadri Gençlerle Buluştu

İlçemiz Gençlik Merkezinde, gençlere yönelik ilk program gerçekleşti. Gençlere yönelik programların bundan sonrada devam edeceği belirtildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen salon programları kapsamında Hasbihal gençlik sohbetleri kapsamında İbrahim Sadri Şereflikoçhisarlı gençlerle buluştu. Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi’nde Gençlik Merkezi Müdürü Metin Ateş’in önderliğinde düzenlenen programa Kaymakam Sedat Yıldırım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan […]

22 Şubat 2017 - 10:33 'de eklendi ve 836 kez görüntülendi.
İbrahim Sadri Gençlerle Buluştu

İlçemiz Gençlik Merkezinde, gençlere yönelik ilk program gerçekleşti. Gençlere yönelik programların bundan sonrada devam edeceği belirtildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen salon programları kapsamında Hasbihal gençlik sohbetleri kapsamında İbrahim Sadri Şereflikoçhisarlı gençlerle buluştu. Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi’nde Gençlik Merkezi Müdürü Metin Ateş’in önderliğinde düzenlenen programa Kaymakam Sedat Yıldırım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa İbrahim Kenanoğlu, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Yusuf Kılıç daire amirleri ve çok sayıda genç katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkan Vekili Şah İsmail Atak, OSB Müdürü Nasuh Ataç, kurum idareci ve amirleri katılım sağladı.
İbrahim Sadri tarafından seslendirilen şiirlerle devam eden programda Sadri Şereflikoçhisar’a bir program için ilk kez geldiğini ifade ederek “Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi tarafından yapılan ilk programa katılmanın heyecanını yaşıyorum, bu merkezler sizin için devlet tarafından tahsis edildi, bu merkezlerin sahipleri sizlersiniz, bu yapıların içerisinde siz olmazsanız burası soğuk ve boş yerler olarak kalırlar, merkez tarafından yapılan faaliyetlere mutlaka katılım sağlayın” dedi. Türkiye’nin en büyük güçleri arasında gençlerin olduğuna da dikkat çeken İbrahim Sadri memleket şairlerinin eserlerini seslendirdi. Programın sonunda Kaymakam Sedat Yıldırım İbrahim Sadri’ye tuzdan yapılmış ay yıldız hediye etti. 14-29 yaşındaki gençlerin katıldığı programda, gençler son derece memnun kaldıklarını belirterek “Bakanlığımızın ve gençlik merkezi müdürümüze bu tür etkinliği bizimle buluşturduğu için teşekkür ederiz. Bu tür etkinliklerin devam etmesini istiyoruz” diyerek duygularını dile getirdiler.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER