Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Fatihin İstanbul’u fethettiği yaştasınız

Güzel ülkemizde istatistiklere göre 18-20 yaş arası 7 milyona yakın genç kardeşimiz var. Yani yedi milyondan fazla Fatihimiz var şükürler olsun. Referandumda oylayacağımız “Milletvekili seçilme yaşını anayasa değişikliği ile 18’e düşürülmesi” maddesi muhalefet ayaklandı. Aslında muhalefetin Türkiye’nin geleceği gençlere güvenmediklerini gösteriyor. Muhalefet, siyaseti ve halkına güvenmeyi unutmuş. Bu dinamik yaş grubuna güvensizliğini anlamak zor, hatta […]

01 Mart 2017 - 10:40 'de eklendi ve 833 kez görüntülendi.
Fatihin İstanbul’u fethettiği yaştasınız

Güzel ülkemizde istatistiklere göre 18-20 yaş arası 7 milyona yakın genç kardeşimiz var. Yani yedi milyondan fazla Fatihimiz var şükürler olsun. Referandumda oylayacağımız “Milletvekili seçilme yaşını anayasa değişikliği ile 18’e düşürülmesi” maddesi muhalefet ayaklandı. Aslında muhalefetin Türkiye’nin geleceği gençlere güvenmediklerini gösteriyor. Muhalefet, siyaseti ve halkına güvenmeyi unutmuş. Bu dinamik yaş grubuna güvensizliğini anlamak zor, hatta muhalefetin politikasına ancak gülünür. Böyle düşünenleri ancak zavallı, acınacak kişiler olarak görüyorum. Gerek Türkiye Cumhuriyeti Devletinde gerek bir önceki Osmanlı devletinde, gerekse diğer Türk Devleti ve milleti için kınalı kuzular hep en ön safta canlarını feda ederek bu toprakları vatan yapmışlardır. Şimdi muhalefetin bazı zavallı fertleri 18 yaşında milletvekili mi olur diye bir komedi filmi çekiyorlar. Vatan için gözünü kırpmadan canını feda et, omuzlarına o ağır sorumluluğu al, mecliste 7.000.000 genç kendi yaş grubunca temsil edilmesin, çok ayıp.
Genç yürek, Peygamberin müjdesine nail olmuş büyük komutan Fatih Sultan Mehmet’ten örnek vererek sizleri bu konuda fazla yorulmanızı istemiyorum. Fatih 13 yaşında şöyle diyor “eğer hala padişahsan gel ordunun başına geç, yok eğer ben padişahsam sana emrediyorum gel ordunun başına geç.” İşte 13 Yaşındaki Fatih’in zekası budur. Düşman çocuk yaşta birinin tahta geçirildiğini fırsat bilince, genç Fatih taht sevdası gütmeksizin tahta babasını geçmesini istiyor ve taki 18 yaşına gelinceye kadar. 18 yaşından sonraki ilmi, ahlakı, komutanlığına ve fethine ise kimse bir şey söyleyemez. Siz onların ne dediğine bakmayın genç kardeşlerim. Sizler “Fatihin İstanbul’u fethettiği yaştasınız”. Biliyorum genç kardeşlerim sizi küçümsedikleri için kızıyorsunuz, biliyorum onlar küçük beyinlerinde size takmışlar, sizlerde “biz kancayı onlara takacağız” diyorsunuz. Boş verin genç kardeşlerim sizlere güvenenlerin haklı olduğunu muhalefete gösterin. Gencin enerjisi, samimiyeti ve fedakarlığı bir millet için en büyük hazinedir. Biz ülke olarak bu hazineye sahibiz. Genç kardeşlerimize “rahat” olun karar da mühür de sizde diyorum. Size güvenenlerin güvenini boşa çıkarmayacağınıza inanıyorum..
Referandum sürecinde en çok sevindiğim şeylerden birisi de, Siyasetin sivilleşmesi yönünde ortaya çıkan tablodur. Daha önce vesayet odaklarına sinyal veren, selam çakanlar o devrin sona erdiğini nihayet anladı. Söylemleri, eylemleri değişmeye başladı. Sivil anayasa referandum etkisini göstermeye başladı. Halkın saygı gösterdiği, itibar ettiği değerler dün küçümsenirken bu gün itibar görmeye başladı. Siyaset te normalleşme sürecine girdi. Allah, demeyi, Maaşallah demeyi bile dini siyasete alet ettin diyenler, halka baskı uygulayanlar, son günlerde halkın diliyle konuşmaya, onları anlamaya başladılar. Anayasa değişikliği şimdiden meyvesini vermeye başladı. Tam burada Bir hikayecikle yazımı tamamlayayım. Osmanlı Sultanı Kanuni gezintiye çıkmış, yolu bir köye uğramış. İhtiyar bir adam ağaç dikiyor. “Kolay gelsin ağaç dikiyorsun ama bunların meyvesi sana nasip olmayacak, niçin kendini yorarsın” demiş. İhtiyar, “eğer bizden öncekiler ağaç dikmeselerdi biz meyve yiyemezdik” deyince bu söz padişahın hoşuna gitmiş ve bir kese altın vermiş. İhtiyar “gördün mü padişahım benim ağaçlar şimdiden meyve vermeye başladı” deyince bu cevap padişahın hoşuna gitmiş ve bir kese altın daha vermiş. İhtiyar gülerek “ Benim ağaçlar yılda iki ürün veriyor” Yeni anayasa değişikliğinin ürünlerini 16 Nisandan önce almaya başladık ihşaallah..

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER