Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Gündoğdu İlçemizden Referandum Sürecine Değindi

AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ilçe danışma toplantısı geçtiğimiz hafta Cuma günü Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu katılımıyla gerçekleştirildi. Eski belediye binası toplantı salonunda saat 14.30’da gerçekleşen İlçe Danışma toplantısına Belediye Başkanı, Belediye Meclis üyeleri, ilçe yönetim kurulu, kadın kolları, gençlik kolları başkanları ve yönetiminin yanı sıra çok sayıda partili katıldı. İlçe Başkanının faaliyet sunumunu […]

01 Mart 2017 - 10:29 'de eklendi ve 1821 kez görüntülendi.
Gündoğdu İlçemizden Referandum Sürecine Değindi

AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ilçe danışma toplantısı geçtiğimiz hafta Cuma günü Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu katılımıyla gerçekleştirildi.
Eski belediye binası toplantı salonunda saat 14.30’da gerçekleşen İlçe Danışma toplantısına Belediye Başkanı, Belediye Meclis üyeleri, ilçe yönetim kurulu, kadın kolları, gençlik kolları başkanları ve yönetiminin yanı sıra çok sayıda partili katıldı.
İlçe Başkanının faaliyet sunumunu yapmasının ardından kürsüye çıkarak konuşma yapan TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, anayasa değişikliği referandumuna ilişkin, İlçe Danışma toplantısında yaptığı konuşmasında, Cumhurbaşkanı partili olursa bu diktatörlüğe gitmez mi?’ diyor CHP. Atatürk, İnönü Celal Bayar hem parti genel başkanı hem de Cumhurbaşkanıydı, iktidarlarında ise valiler CHP’nin il başkanlarıydı” diyerek devam ettiği konuşmasında Gündoğdu; Referandum karşıtlarının ‘rejim değişiyor’ yaklaşımlarına da cevap veren Gündoğdu şunları söyledi: “Cumhuriyet tarihimizde üç tane önemli dönüm noktası var. Birinci adım; Cumhuriyet’in ilanı, ikinci adım; 1950’de çok partili hayata geçiş, seçimin alternatifin olmaya başlaması ki bu Türkiye demokrasisi açısından kırılma noktasıdır, üçüncü adım ise 16 Nisan 2017Cumhurbaşkanlığı sistemidir. Peki Cumhurbaşkanlığı sistemi bu kadar önemli ” iken “hayırcılar” neden karşılar?
Hayırcılar ‘rejim değişiyor’ diyorlar. Türkiye’nin rejimi, demokratik Cumhuriyet olarak 1923’te değişmiştir, milletin bu rejimle sorunu olmamıştır. Ama bu rejimi bürokratik cumhuriyet olarak kullananlar artık son kullanma tarihi bitmek üzere olduğu için sistem değişikliğini ‘rejim değişiyor’ diye yansıtmaya başladılar. ‘Vatan bölünüyor’ diyorlar. Soruyorum 18 maddenin içerisinde hangi madde vatanı bölüyor? Seçilme yaşının 18’e inmiş olması mı ki bunun altını çizmek lazım, CHP’liler kadına seçme ve seçilme hakkını 1932’de verdik diye bu zamana kadar hava attılar, kadınların tamamına, inanç hürriyetine bağlı kalmak isteyenler de dahil seçilme hakkı 2015 yılında verilmiştir. 1932’den 2015’e kadar başörtülü kadının seçilme hakkı yoktu. Hatırlayın Merve Kavakçı’ya ‘şu kadına haddini bildirin’ diyen bu ülkenin başbakanıydı. Müslüman olduğu, başörtülü olduğu için kadına had bildirenlere, başörtüsüne özgürlük için 12 milyon üçyüzbin imza toplayarak hadlerini bildirmiştir. Şimdi geri kalanı da 16 Nisan’da Allah’ın izniyle tamamlayacağız.” Dedi.
Gündoğdu konuşmasının devamında “Bu paket eğer Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi vatanı bölüyor ise neden ‘Evet’ diyenler AK Parti ve MHP de, HDP ve PKK değil?” diyen Gündoğdu 18 maddenin içinde vatanla, bayrakla, ezanla, istikametle ilgili olumsuz hiç maddenin olmadığının, hepsinin çok önemli, büyük ve güçlü Türkiye için tamamının hayati öneme sahip olduğunun altını çizdi.
Bu sistemin hayata geçmesi bu milletin Menderes’e, Özal’a, Erbakan’a, Yazıcıoğlu’na aynı zamanda borcunu ödemesi demek olduğunu da belirten Gündoğdu; 1961 ve 1982 Anayasaları darbecilerin yaptığı Anayasalardır. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ denilip egemenlik yetkisini meclisin elinden alıp gasp edildiğine dair yüzlerce örnek vardır. Önüne gelen Anayasa yapamaz diyorlar. 1960’da darbeyi yaptır, 1961’de darbeciler Anayasa yapsın, 1980’de Kenan Paşa bir sağdan bir soldan astık desin darbe yapsın 1982’de darbeciler yargılanamaz diye Anayasa yapsın, 15 Temmuz’da FETO hainleri başarılı olsaydı bu milletin kökünü kazımak için Anayasa yapma yetkisi olacaktı ama millete gelince Anayasa yapamaz öyle mi? Hadi oradan, bu millet Anayasasını yapar geleceğini sağlama alır, devletine, milletine, bayrağına, ezanına sahip çıkar” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Yapılan konuşmaların sona ermesinin ardından partililer ile genel sohbet ve taleplerini dinleyen Gündoğdu, ilçeden ayrıldı.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER