Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Nüfus Müdüründen Yeni Kimlik Çağrısı

İlçe Nüfus Müdürü Yılmaz Öztimurcular ilçemizde ikamet eden vatandaşlara çağrıda bulunarak yoğunluğun az olduğu bu dönemlerde yeni kimlik kartı başvurularını yapmalarını istedi. İlçe Nüfus Müdürü Yılmaz Öztimurcular gazetecilere yaptığı açıklamasında 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren müracaatların alınmaya başlandığı çipli yeni kimlik kartlarıyla ilgili ilçemizde devam eden çalışmalar hakkında bu zamana kadar ilçede 2 Bin 366 […]

22 Mart 2017 - 12:35 'de eklendi ve 1692 kez görüntülendi.
Nüfus Müdüründen Yeni Kimlik Çağrısı

İlçe Nüfus Müdürü Yılmaz Öztimurcular ilçemizde ikamet eden vatandaşlara çağrıda bulunarak yoğunluğun az olduğu bu dönemlerde yeni kimlik kartı başvurularını yapmalarını istedi.
İlçe Nüfus Müdürü Yılmaz Öztimurcular gazetecilere yaptığı açıklamasında 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren müracaatların alınmaya başlandığı çipli yeni kimlik kartlarıyla ilgili ilçemizde devam eden çalışmalar hakkında bu zamana kadar ilçede 2 Bin 366 kişinin yeni kimlik kartı başvurusunda bulunduğuna değinerek “712 kişinin yeni kimlik kartlarını teslim aldığını açıkladı.
Öztimurcular sınav maratonunun ardından nüfus müdürlüğündeki yoğunluğun ortadan kalktığını belirterek “Şereflikoçhisar yaz aylarında gurbetçilerin gelmesiyle birlikte nüfus olarak artıyor, yeni kimlik kartları için ilk zamanlarda günlük yaklaşık 70 müracaat alıyorduk bu sayı şimdilerde 20’ye kadar düştü, yoğunluğun olmadığı bu dönemde ilçede ikamet eden vatandaşlarımız kimlik kartı başvurularında bulunabilirler” dedi. Yeni kimlik kartlarına ilk olarak öğrenciler ve yaşlı vatandaşların ilgi gösterdiğini belirten Öztimurcular “Devletimiz 3 yıl içerisinde tüm vatandaşlarımıza yeni kimlik kartlarını verecek, fakat müracaat ve nüfus sayısına baktığımızda bu hedefin gerçekleşememe ihtimali var. Bu sakin zamanlarda vatandaşlarımızın müracaatlarını alıp işlemlerini hızlandırmak istiyoruz” şeklinde bilgilendirmede bulundu.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER