Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

PKK, FETÖ ve DAEŞ’e Karşı EVET

Dün saat 14.00’da binlerce kişinin katıldığı Anayasa değişikliği referandumuna Evet mitingine Şereflikoçhisar halkı yoğun ilgi gösterdi. Mitinge Ankara AK Parti İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Ak Parti Milletvekili Murat Alpaslan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katılırken, beraberinde ilçemiz belediye Başkanı Ferda Polat ve AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran’da eşlik etti. 16 Nisanda yapılacak […]

29 Mart 2017 - 15:45 'de eklendi ve 1363 kez görüntülendi.
PKK, FETÖ ve DAEŞ’e Karşı EVET

Dün saat 14.00’da binlerce kişinin katıldığı Anayasa değişikliği referandumuna Evet mitingine Şereflikoçhisar halkı yoğun ilgi gösterdi. Mitinge Ankara AK Parti İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Ak Parti Milletvekili Murat Alpaslan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katılırken, beraberinde ilçemiz belediye Başkanı Ferda Polat ve AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran’da eşlik etti.
16 Nisanda yapılacak olan Anayasa Referandum değişikliği oylaması için dün ilçemize gelen Ankara AK Parti İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Ak Parti Milletvekili Murat Alpaslan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ilçemiz Tuzgölü Meydanını dolduran Şereflikoçhisar halkıyla buluştu. Cışkulu bir kalabalığın karşıladığı heyet, Şereflikoçhisar’ın kalabalığını “İlçe Değil Sanki İl Mitingi” olarak nitelendirdi.
Tuzgölü meydanında dün saat 14.00’da düzenlenen Anayasa Değişikliğine EVET mitinginin açılış konuşmasını Akparti ilçe Başkanı Sait Başaran yaptı. Başaran konuşmasında halkı selamlayarak başladı ve Bizler Osmanlının askeriyiz, hainlerden vatanımızı yine kurtaracağız. Bu pakette terörü bitirecek hiç bir madde yok demişler. Biz burada 15 Temmuz’da ne dedik neler yaptık. 15 Temmuzda Hayır hakkımızı kullandık, 16 Nisan’da Evet diyeceğiz. Tek millet için, tek bayrak için, istikrar için “EVET” diyoruz diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Ardından ise Belediye Başkanı Ferda Polat, yaptığı konuşmasında, Uzun bir zaman geçmedi, 7 Haziran’da yaşadığımız olayları hatırlayalım. 7 Haziran seçimlerinde sizlere esnafımıza teşekkür için kapılarınıza kadar geldim. Esnaflar Başkanım biz ne yaptık dedi. 7 Haziran’da tek başımıza iktidar olamadık. Bu yüzden ekonomide sıkıntılar yaşadık. Esnafımız Sanki kendi elimizle gözümüzü çıkartmış gibi eyvah dediler. AK Parti tek başına iktidar olmayınca cebimizdeki para kaybolmaya başladı. Her gün kapımızdan ayrılmayan toptancılar kapımıza gelmez oldular. Bankalardan kredi alamadık dedi esnafımız. Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz vardı. İstikrarı sağladık ve huzura kavuştuk. Eyvah dememek için 16 Nisan’ın tekrarı, telafisi yoktur. Sizlerden rica ediyorum. Elimizi vicdanımıza koyuyoruz, 7 Haziran’ı tekrar yaşamamak için “Evet, Evet, Evet” diyoruz. AK Parti iktidarı hiç bir zaman sizlere yalan söylemedi, sizleri yanıltmadı. 2007 ‘de Peçenek Barajını biz yapacağız dedi. 2008 ‘de Temel atıp 2014’de musluklardan su aktı. 2014’de doğalgaz getireceğiz dedik, 2017’de ilçemiz doğalgaz ile buluştu. Önümüzdeki ay doğalgaz çalışması ilçe içine giriyor. Bu yıl sonuna kadar bin konutumuz doğal gaz kullanacak. Hiç bir zaman bizi mahcup etmediniz, hep yanımızda oldunuz. Ankara’nın sayılı ilçelerden biri olan ilçemizden yüksek bir evet oyu bekliyorum diyerek konuşmasını tamamladı.
Belediye başkanının konuşmasının ardından AK Parti Milletvekili Murat Alparslan yaptığı konuşmasında, Bayrağın inmemesi, Ezanların dinmemesi için büyük mücadeleler verdik. Bu mücadelelerde büyük engeller koydular. 28 Şubat dediler, “vız geldi, vız gitti”. Hepsi toplanıp yine geldiler, bu milleti Çanakkale’de nasıl geçemedilerse 15 Temmuz’da yine geçemediler. Milletimizin tekrardan güzelliklerle kalkınması için, hep birlikte özünde yeni hükümet sistemimizi 16 Nisan’da milletimizin huzuruna getiriyoruz. Milletimiz burada kimin ne safta durduğunu kimin samimi olduğunu kimin devleti milleti hiçe sayarak Hayır dediğini görüyor. Bu yüzden fazla lafa gerek yok. Bu millet neyin ne olduğunu anladı. 16 Nisan’da hep birlikte evet diyoruz diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yaptığı konuşmasında ise Şereflikoçhisar’a bir çok sözümüz vardı. 3 sene içerisinde 123 Milyonluk (Trilyonluk) yatırım yaptık. Sadece Fen işlerine yapmış olduğumuz yatırım 268 bin ton asfalt dökmüşüz. İstanbul’a yıllık dökülen asfaltın %10’undan fazla, 6 tane ana yol yapmışız, 46 tane tarım yolu açtık. 4602 bariyer döşendi, 48 bin m2 kaldırım yaptık, 2bin kilometre korkuluk yaptık. Şimdi doğalgaz getirdik. Şehir içine dağıtım yapıldıktan sonra şehir asfaltını tekrardan seçimlere kadar yenileyeceğiz. Köylere de şu sözü veriyim. 2 sene içerisinde yapılmamış köy yolu bırakmayacağız. Her şey bir anda bitsin isteniyor ama, bir anda bitmiyor. Kanalizasyon ve içme suyu hatlarına gelince; 11 km içme suyu hattı döşedik, 4700m kanalizasyon, 1 adet içme suyu arıtma tesisi yapıldı. Köylere 20 tane dezenfektasyon ünitesi yapıldı. Köydeki sularda zehirlenme olmasın diye. Bir tane hizmet binası, 4 kuyu, 18 tane de Aski’nin araçları Şereflikoçhisar’a hizmet ediyor. Bu yıl 31.000 adet çiçek dikmişiz ki çiçek gibi görünsün diye.1 milyon 404 bin 211 tane çalı grubu ekildi. 6.754 tane ağaç dikildi, 1159 tane çöp mobilyası koyuldu. 12 okul çevre düzenlenmesi, 3 tane cami onarımı, 5 tane köy konağı, 1 tane imamevi, 118 tane de parklara oyun grubu koyduk. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız; 1 Trilyonluk yonca, merinos koyunları, 1392 tane ceviz, arılı kovan ve arıcılık malzemeleri 20 tane ayrı vatandaşa 200 tane kovan, 110 kişiye belge vermişiz. 5569 aileye 83 bin 535 koli gıda yardımı yapıldı. 5080 aileye 5080 ton bedava kömür dağıttık. 2480 aileye kırtasiye kaban gibi yardımlar yaptık. 2 tane saat kulesini Şereflikoçhisar’ımıza koyduk. 4 tane süs havuzu, 4 tane süs vazosu, mezbaha neyi yeniledik ve yeni bir mezbahane yapacağız. 479 yere trafik işaret levhası yerleştirdik, 9 kilometre yol çizgisi, Atık su arıtma projesi ile arındıracağız. 9 Bin metreküp maliyeti 15 trilyon olacak tesis Şereflikoçhisar’a hayırlı olsun. Şanlıkışla ve Palazobasına köy konağı yapıyoruz. Şehitlik anıtı ‘da bitecek. Toplamda 123 milyon lira yatırım yaptık dedi.
Ak Parti iktidarı olmasaydı bu paralar nereden olacaktı. Hatırlayın Ecevit’i bu ülke 70 sente muhtaç diyordu diyen Melih Gökçek; Deprem olduğu vakit emekli maaşlarını ödeyemedi. Emeklilere maaş diye yardımları dağıttı. 70 sente muhtaç olan Türkiye şimdi nereye geldi. Recep Tayyip Erdoğan Müslüman Ülkelere senede 5 Milyar Dolar yardım ediyor. İşte bu devlet nerden nereye geldi. Hızlı tren gelecek, hızlı tren ile her yere gideceğiz deseler kim inanırdı. Şimdi Dünya’nın en büyük havalimanı şimdi İstanbul’a yapılıyor. Almanya, Hollanda niye zıplıyor, hopluyor. İşte bunlar yüzünden. Geçmiş dönemde tüfeğimiz, bide tabancamız vardı şimdi her türlü silahımız var. Önceden fakire, fukaraya bu kadar yardım mı gelirdi. Şimdi 900-1000 lira yardım parası alınıyor. Öğrencilere yardım mı edilirdi ? Şimdi tüm öğrencilere kırtasiye desteği yapılıyor dedi.
Kimler Hayır diyor, Hdp, Pkk, Daeş, Fetö, Almanya, Hollanda
Kimler Hayır diyor, Hdp, Pkk, Deaş, Fetö, Almanya, Hollanda hepsi hayır diyor. Bunlar sizce vatanı ne kadar düşünüyor. Ne kadar hain ne kadar terörist varsa hepsi hayır diyor. Her hain diyen terörist değildir. Bunu da unutmayalım. BBP partisinin rahmetli Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu Feto’nun talimatı ile öldürmediler mi. Fetö bu ülkede hayır için yırtınıyor. Bunlar hayır diyorsa vatan için hiç bir faydası yoktur. Bunlar bizleri yıldıramazlar. Cumhurbaşkanımızın meşhur sözü var ya ben onlara öyle sesleniyorum. “Topunuz gelin topunuz”. Vatanımıza milletimize sahip çıkmak için, evet diyelim. Tek başlı yönetim yapmak için çalışıyoruz. Bu sistem belediyeye benziyor. Dünya’da 50 ülke ‘de aynı yönetim var, onlarda öyle oluyor da bizde niye olmuyor. Avrupa bize diktatör diyor. Recep Tayyip Erdoğan sultan olacak diyorlar. Ama kendileri krallıkla memleketi idare etmeye çalışıyor. Bütün mesele Televizyonda anlatılıyor. Onların ekonomisi battıkça bizim artıyor. Osmanlının ruhu yeniden geliyor. Milletinizi ve çocuklarınızı seviyorsanız bu Pkk ya fetöye imkan vermeyin. Elinizi vicdanınıza koyup Evetinizi mutlaka verin. Bu seçim ülkenin geleceği için yapılan bir seçimdir. Bizim ülkemiz büyük ülke, biz Osmanlı torunlarıyız. Allah bize Osmanlı torunlarına Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider vermiş. İnşallah el birliği ile neticeyi alacağız. Özgürlük için, Huzurumuz için, birliğimiz için, dirliğimiz için, diriliş için, güçlü Türkiye için, şehitler için, yükseliş için, ecdadımız için, vatanımız için, gençliğimiz için, istikbal için, istikrar için “EVET, EVET, EVET” diyeek konuşmasını tamamlayan Gökçek’in konuşmasının ardından Ak Parti İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı kısa bir konuşma yaparak mitingi sonlandırıd. İl Başkanı Nedim Yamalı konuşmasında, Özellikle bu hayır diyenlerin yalanlarına inanmayalım. Sürekli yalan söylüyorlar, bir gece Cumhurbaşkanı kalkarmış muhtarları kapatırmış, emekli maaşı kesilirmiş diyerek yalan söylüyorlar. Bizde inşallah 16 Nisan da gerekli cevabı verelim, Şereflikoçhisar’ın gençleri için, ilçemiz için geleceğimiz için evet diyelim diyerek konuşmasını sonlandırdı ve miting sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER