Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Ankara, büyük potansiyele sahip

Çözüm ve sonuç odaklı yaklaşımıyla görev yaptığı kentlerde sanayicilerin takdirini kazanan Ercan Topaca; 12 OSB, 6 TGB’ye sahip Ankara’nın önemli yatırımlara kucak açabilecek büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Topaca, inşaat aşamasında olan ve işlemleri devam eden Şereflikoçhisar, Havacılık ve Uzay İhtisas, Dökümcüler İhtisas ve Çubuk Hayvancılık İhtisas OSB’nin de üretime katılmasıyla büyük mesafe katedileceğini […]

05 Nisan 2017 - 16:42 'de eklendi ve 604 kez görüntülendi.
Ankara, büyük potansiyele sahip

Çözüm ve sonuç odaklı yaklaşımıyla görev yaptığı kentlerde sanayicilerin takdirini kazanan Ercan Topaca; 12 OSB, 6 TGB’ye sahip Ankara’nın önemli yatırımlara kucak açabilecek büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Topaca, inşaat aşamasında olan ve işlemleri devam eden Şereflikoçhisar, Havacılık ve Uzay İhtisas, Dökümcüler İhtisas ve Çubuk Hayvancılık İhtisas OSB’nin de üretime katılmasıyla büyük mesafe katedileceğini dile getirdi.
Ankara Valisi olarak göreve başladığı günden bu yana endüstriye yönelik kapsamlı çalışmalar yürüten Ercan Topaca, üretime elverişli bir nüfusa sahip, zengin bir ülke olduğumuzu ifade ederek, Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine vurgu yaptı. Sanayi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şenol Aydın’a konuşan Ercan Topaca, Türkiye’nin bu hedeflere ancak sanayileşmeyle ulaşabileceğini kaydetti. “Devlet olarak bunun farkındayız” diyen Topaca şöyle konuştu: Havacılık ve Uzay OSB çok önemli Ercan Topaca, 3’ü ihtisas 12 OSB’ye sahip olan Ankara’nın yatırım cazibesini yükseltecek yeni fikirlerin yolda olduğunu belirtti. Ankara’nın, sanayi üretiminde önemli merkezlerden biri olduğunu belirten Topaca, 8’i faal olan OSB’lerde çalışan sayısının 198 bin 429 kişi olduğunu ifade etti. Topaca, inşaat aşamasında olan ve işlemleri devam eden Şereflikoçhisar, Havacılık ve Uzay İhtisas, Dökümcüler İhtisas ve Çubuk Hayvancılık İhtisas OSB’nin de üretime katılmasıyla büyük mesafe katedileceğini dile getirdi. Topaca “Başkentimizde geniş bir OSB portföyü var. Ayrıca, kamulaştırma işlemleri devam eden Havacılık ve Uzay İhtisas OSB’yi ben çok önemsiyorum. Son dönemde yapılan en stratejik yatırımlardan biri. Bu anlamda ciddi bir deneyim ve bilgi birikimi var. Uzay OSB’nin Müteşebbis Heyetinde Valilik olarak yokuz ama varmışız gibi destek olmaya çalışıyoruz” dedi.
Büyük yatırımcılara çağrı
Büyük sanayi parsellerine ihtiyaç duyan yatırımcılara çağrıda bulunan Vali Ercan Topaca, “Ankara’da sanayi arsası üretme kapasitemiz çok fazla. Büyük ölçekli yatırım yapmak isteyen sanayicilerimize Ankara’nın değişik yerlerinde, uygun lokasyonlarda her zaman sanayi arsası üretebiliriz. OSB’lerimizde boş alanlarımız var, oralardan yer tahsisi yapabiliriz; bin dönüm gibi büyük yatırım alanlarına ihtiyaç olursa bu alanları da üretebiliriz.” dedi. Ankara’nın Türkiye’nin merkezi bir konumunda bulunduğunu belirten Topaca; “Üretilen ürünleri kara yoluyla veya demir yoluyla her yere ulaştırabiliyoruz. Günümüzde arsa üretmek yatırım yapmaktan daha zor hale gelmiştir. Ankara’nın böyle bir avantajı var. Sanayicilerimizin de bunu bilmesini özellikle rica ediyorum” dedi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER