Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Atık Su Arıtma Tesisi Yapılıyor

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sözünü tuttu. Yıllardır ilçemizin kanayan yarası olan, doğayı ve insan sağlığını tehlikeye sokan Atık Su Arıtma tesisinin İhalesi Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ASKİ Kanal Yatırım müdürlüğü bünyesinde ihale edilen Atık Su Arıtma tesisi yapımına başlanıyor. 16 Mart Perşembe günü ihaleye çıkarılan ve geçtiğimiz hafta […]

12 Nisan 2017 - 15:15 'de eklendi ve 1309 kez görüntülendi.
Atık Su Arıtma Tesisi Yapılıyor

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sözünü tuttu. Yıllardır ilçemizin kanayan yarası olan, doğayı ve insan sağlığını tehlikeye sokan Atık Su Arıtma tesisinin İhalesi Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ASKİ Kanal Yatırım müdürlüğü bünyesinde ihale edilen Atık Su Arıtma tesisi yapımına başlanıyor.
16 Mart Perşembe günü ihaleye çıkarılan ve geçtiğimiz hafta Perşembe günü ihalesi tamamlanan ilçemiz Eski Mustafacık mevkiinde bulunan atık su arıtma tesisi ihalesi yapıldı. 2 yıl yapım süresi verilen ihalede, yapım işini alan firma tarafından tesisin Mayıs ayının ilk haftası başlayacağı öğrenildi. Konuyu haber alan Şereflikoçhisar kamuoyu, emeği geçenlere teşekkür ederek, ilçemizi büyük bir sıkıntıdan kurtaranlardan Allah razı olsun dediler.
Haberlerimiz Sonrası Adımlar Hızlandı
12 Ekim 2016 tarihli gazetemizde; Milyon Lira Harcanan Atıksu Arıtma Tesisi Niçin Tamamlanmıyor! Başlığı ile Kanalizasyon İnsan Sağlığını, Tuzgölünü ve Doğayı Tehdit Ediyor Eski Mustafacık mahallinde yapımına başlanan ancak yarım kalan ve 9 yıldır atıl vaziyette beklediği, atık su artıma tesisi kaderine terk edildi. Yaz ayında sineklerin yuvası olan ve Şereflikoçhisar’ı komple pis kokunun sardığı, yoldan geçen milyonlarca kişinin kanalizasyon kokusundan camları kapadığı ilçemizdeki bu çalışmanın neden üzerine düşülmediği merak konusu, şeklinde yetkililere duyurmuştuk.
23 Kasım 2016 tarihinde yayınladığımız haberimizde ise; Ekim ayı içerisinde gazetemizden duyurduğumuz ve eski Mustafacık Mahallesinde Bulunan Atık Su artıma tesisi için gazetemizin manşetinden “Milyon Lira Harcanan Atık Su Arıtma Tesisi Niçin Tamamlanmıyor! Kanalizasyon İnsan Sağlığını, Tuz gölünü ve Doğayı Tehdit Ediyor” başlığı ile duyurduğumuz haberimiz sonrasında Belediye Başkanı Ferda Polat konuya duyarlılık göstererek geçtiğimiz günlerde artıma tesisinin bu ay içerisinde ihaleye çıkarılacağını açıkladı. Şeklinde gazetemizden yetkililere seslenmiştik.
10 Eylül 2014 tarihli gazetemizden ise; Atık Su Havuzlarının Sebep Olduğu Çevre Felaketine Kim Dur Diyecek? Başlığı ile
1980li yılların teknolojisi ile yapılan Atık su arıtma havuzu çevre için tehdit olmaya devam ediyor. İhalesi bir türlü tamamlanamayan yeni atık su tesislerinin tamamlanamaması çözümsüzlüğü de beraberinde getiriyor.1980lı yılların başında tamamlanan atık su havuzları çevre duyarlılığından uzak bir teknikle yapıldı. 15.000m2 alana yapılan 10 adet atık su dinlendirme havuzunda süzülen atık su kapalı tahliye kanal sistemi ile Tuz Gölüne ulaşıyordu. Ancak hem Atık su Havuzu ve hem de tahliye için yapılan kanallardaki arızalar çevre için tehlike olmaktan öte çevre felaketine dönüşmeye başladı yetkililere seslenmiştik.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER