Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Kutlu Doğum Haftası Kulandı

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Şereflikoçhisar Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Şehit Sercan Bulak salonunda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Programına yoğun bir katılım oldu. Kutlu Doğum programına Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Ferda Polat, Cumhuriyet Savcısı Serkan Şahbaz, Etimesgut İlçe Müftüsü Yunus Can, Birim Amirleri , Siyasi Parti Başkanları ve vatandaşlar katıldı. Katılımcılara salon girişinde […]

26 Nisan 2017 - 9:57 'de eklendi ve 673 kez görüntülendi.
Kutlu Doğum Haftası Kulandı

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Şereflikoçhisar Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Şehit Sercan Bulak salonunda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Programına yoğun bir katılım oldu. Kutlu Doğum programına Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Ferda Polat, Cumhuriyet Savcısı Serkan Şahbaz, Etimesgut İlçe Müftüsü Yunus Can, Birim Amirleri , Siyasi Parti Başkanları ve vatandaşlar katıldı. Katılımcılara salon girişinde gül dağıtımı yapıldı. Kutlu Doğum programı saygı duruşuna müteakiben İstiklal Marşı ile başladı. Programda Mustafa Kılıç’ın eşsiz Kur’an’ı Kerim tilaveti ile devam etti. Okunan Kuran’ı Kerim Tilavetinin ardından Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Müftüsü Turan Arslanoğlu yaptı. Ardından Etimesgut İlçe Müftüsü Yunus Can’ Diyanet İşleri Başkanlığının bul yıl belirlediği Hz. Peygamber ve Güven Toplumu aldı konferansı gerçekleştirildi. Konuşmanın ardından Çeşitli sinevizyon gösterileri ve ilahi dinletisi gerçekleştirildi.
Yapılan konuşmaların ardından Abdulbaki İmam Hatip Ortaokulu Sema Ekibi sahne aldı. Miniklerin semazen izleyicileri büyüledi. Sema boyunca salonu dolduran izleyiciler huşu içinde takip ettiler. Program aşure dağıtılması ile son buldu.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER