Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Ne kadar boş konuşan olsa da?

Ne kadar caka satan (gösteriş yapan), ne kadar hava atan, ne kadar boş konuşan olsa da, geçen hafta yazdığımı yineliyorum. “seçimden sonra kucaklayıcı olacağız” dedik, seçim bitti, şu anda aynısını söylüyorum. 16 Nisan Anayasa referandumunu gerçekleştirdik. Türkiye’mizin genelinde %51,4 EVET çıktı ve Cumhurbaşkanlığı sistemi halkımız tarafından onaylandı. Şereflikoçhisar’ımızdan da %57,52 oranında tam destek geldi. Bundan […]

19 Nisan 2017 - 12:06 'de eklendi ve 825 kez görüntülendi.
Ne kadar boş konuşan olsa da?

Ne kadar caka satan (gösteriş yapan), ne kadar hava atan, ne kadar boş konuşan olsa da, geçen hafta yazdığımı yineliyorum. “seçimden sonra kucaklayıcı olacağız” dedik, seçim bitti, şu anda aynısını söylüyorum.
16 Nisan Anayasa referandumunu gerçekleştirdik. Türkiye’mizin genelinde %51,4 EVET çıktı ve Cumhurbaşkanlığı sistemi halkımız tarafından onaylandı. Şereflikoçhisar’ımızdan da %57,52 oranında tam destek geldi. Bundan sonra yapmamız gereken nedir, diyecek olursak, hepimiz işimiz gücümüze bakacağız, yok şu bunu demiş, şu şöyle yapmış deyip, zihniyeti bozuk, ahlaksız, terbiyesiz kimselerden, iç ve dış düşmanlarımızdan uzak duracağız. Yani biz suskunluğumuzu ve asaletimizi koruyacağız. Cumhurbaşkanımızın da 16 Nisan akşamında yaptığı konuşmasında değindiği gibi, “oyunun rengi ne olursa olsun sandık başına giderek iradesine sahip çıkan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.” Olay bundan ibaret.
Biz kucaklayıcı, birleştirici ve yapıcı olmaya devam edeceğiz. Bir liderin, bir hükümetin bugün, yarın ve 2023, 2071 gibi hedefleri var ise korkmanıza gerek yok. Türkiye’mizi bundan sonra çok güzel günler bekliyor. Haa, şimdi bundan önce ne vardı da yapılmadı, bundan önce de AK Parti ya da Cumhurbaşkanı vardı diyecekler var; kısaca açıklayayım. Devletimizi, milletin geleceğini onun bunun iyi niyetine bağlamayacağız. Aziz Milletin geleceğini, Aziz Milletimizin kararına bırakıyoruz. Halkın, milletin üzerinde vesayet yok. Millet ne karar almışsa, kimi Cumhurbaşkanı seçmişse hükümeti o kurar, iktidar o olur. Yani Milletin iktidarı olur. Milleti “ göbeğini kaşıyan adam” görenler bu milletin içine girmiyor. Söylemleri, kararları net olan bu samimi vatandaşları 1. Sınıf vatandaş görmek durumundayız. Kötülük boş durmuyor. Gerçi onlar görevlerini yapıyorlar.
Kötüler her zaman kötüdür. Onlardan iyilik beklemiyoruz. Sosyal medyada gezdiğim zaman hala salyalarını akıtan, hala Evet – Hayır cephesini birbirine düşürmeye çalışan, hala kalbindeki fitneliği, yenilmişlik duygusuna kapılarak ısırmayı elden bırakmayan adına insan, kişi, vatandaş, halk diyemeyeceğimiz kişiler mevcut.
Bundan sonraki süreçte, memleketimizin iyiliği için, el ele vererek, Avrupa’nın, pkk’nın, fetö’nün, ve bu gibi böceklerin kafasını ayağımızla ezip, yolumuza güçlü adımlarla ilerleyeceğiz. Teşekkürler TÜRKİYE, Teşekkürler ŞEREFLİKOÇHİSAR. Bu kutlu yolda, bu kutlu mücadele de her türlü desteği veren halkımıza, bunun yanı sıra Gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında duaları ile ülkemizin yanında olan, emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER