Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Düzenledi

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta açılan “Yılsonu Sergisi’nde 2016-2017 eğitim-öğretim yılında kursiyerler tarafından yapılan el işi ürünleri Şehit Sercan Bulat İmam Hatip Orta Okulunda sergilendi. Serginin açılış törenine, Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Ferda Polat, Garnizon Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Siyasi Parti Başkanları, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şahin Yiğit ve çok sayıda […]

17 Mayıs 2017 - 12:37 'de eklendi ve 851 kez görüntülendi.
Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Düzenledi

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta açılan “Yılsonu Sergisi’nde 2016-2017 eğitim-öğretim yılında kursiyerler tarafından yapılan el işi ürünleri Şehit Sercan Bulat İmam Hatip Orta Okulunda sergilendi.
Serginin açılış törenine, Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Ferda Polat, Garnizon Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Siyasi Parti Başkanları, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şahin Yiğit ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Giyim Üretim Teknoloji Öğretmeni Nurten Kaptan’ın yaptığı açılış konuşmasında “Halk eğitimi “Türk tarihinin hiçbir döneminde rastlantıya bırakılmamış, terbiye ocağı, çırak mektebi, medrese, okul, lonca, ahilik, millet mektebi, okuma odaları, halk evleri ve yapılan şuralarla düzenli bilinçli kurumsal bir yapıda fonksiyonlarını icra etmiş ve etmektedir. İçinde bulunduğumuz yüzyıla damgasını vuran Değişim, eğitim ve öğretime de yeni uygulamaların en kısa sürede hayata geçirilmesini zorunlu kılmaktadır. Bu değişimi yakalayabilmek için merkezimizde 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 82 kurs açılmış 1.878 vatandaşımız kayıt yaptırmış toplamda ise 495 vatandaşımız sertifika almaya hak kazanmıştır. Merkezimizde Açık Öğretim Lisesi ile ilköğretimi tamamlayıp orta öğretime devam etmeyenler ile orta öğretimden ayrılan, öğrencilerimizi hayata ve yükseköğretime hazırlama çalışmalarımız da sürmektedir. 2016-2017 öğretim yılında Açık lisede 557 açık ortaokulda 200 toplamda 757 öğrencimiz vardır. Ayrıca merkezimizde LGS kurslarımız ile toplamda 100 öğrencimize sınav hazırlanmaları sürecinde destekler sunmaktayız. Hayat boyu öğrenmede ve yetişkin eğitiminde kritik rol sahipleri olan ilçe idare şube başkanları, okul müdürleri ve sivil toplum kuruluşları ile beraber 2017-2018 öğretim yılında da hız kesmeksizin çalışmalarımıza devam edeceğimiz arzusuyla hepinize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Programın devamında ise Giyim bölümü kursiyeri Nermin Karaca’nın yaptığı konuşmada “Zor şartlar altında sıkılan ve bunalan biz kadınlar bir araya gelerek hayatımızda en önemli unsur olan zamanımızı hayırlı bir şekilde değerlendirmek isteriz. Çünkü insan yaşamında boş zaman diye bir an olmamalıdır. Eğer kişi iyi yönlendirilirse başarı mutlaka gelir. Şunu iyi bilmemiz gerekiyor ki insana hizmet Hakk’a en büyük ibadettir. Toplumu eğitmenin yolu anneleri eğitmekten geçer. Ülkemizin geleceği olan yavrularımızı yetiştirmekte en büyük görev annededir. Annelerin bedensel zihinsel ve ruhsal yapılanmalarının yanı sıra birde sosyokültürel amaçla sanatsal alanda işlerlik kazanmaları sorumluluk taşıyabilmeleri, irade hâkimiyeti kurabilmeleri ve kendilerini ifade edebilme gücüne sahip olabilmeleri için hep yanlarında yer almış olduğunu gözlemlemekteyim. Halk Eğitim Merkezinde faaliyetlerini yürütülmesinde emeği geçen başta Müdürümüz Şahin Yiğit olmak üzere emeği geçenlere, öğretmenlerimize, arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi. Programın devamında ise Belge töreni yapıldı. Sonrasında Halk Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından Müzik Öğretmeni Savaş Sönmez önderliğinde müzik dinletisi yapıldı. Program Kokteyl davetinin ardından sona erdi.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER