Şereflikoçhisar Yenigün Gazetesi

Denetim Şart..

Kimileri eleştirilmekten hoşlanır, kimileri ise asla böyle bir şeye tahammül edemez. Kimileri denetlenmeyi sever, kimileri için ise denetlenmek suçlu saymak anlamına geldiği için en nefret ettiği şeydir. Öyle bir atmosfer içerisindeyiz ki, yedimizden yetmişimize kadar denetlenmeden işimizi doğru yapmıyoruz. Böyle olunca da denetlenmek şart kardeşim, ben onu beşi bilmem..! Velhasıl denetim konusuna girelim, geçenlerde fırın […]

07 Haziran 2017 - 14:54 'de eklendi ve 497 kez görüntülendi.
Denetim Şart..

Kimileri eleştirilmekten hoşlanır, kimileri ise asla böyle bir şeye tahammül edemez. Kimileri denetlenmeyi sever, kimileri için ise denetlenmek suçlu saymak anlamına geldiği için en nefret ettiği şeydir.
Öyle bir atmosfer içerisindeyiz ki, yedimizden yetmişimize kadar denetlenmeden işimizi doğru yapmıyoruz. Böyle olunca da denetlenmek şart kardeşim, ben onu beşi bilmem..!
Velhasıl denetim konusuna girelim, geçenlerde fırın denetimleri yapıldı. Şimdi günübirlik göz boyama şeklinde yapılan bu denetimlerden acaba bu denetimi yapanların içi rahat mı. Yani işin aslına bakarsanız, bu denetimler günah savma olarak şeklen yapıldığı söyleniyor. Gerçekten de denetleme hakkıyla yapılmıyorsa denetleme sorumluluğu olanlar iki kesime haksızlık yapıyor. Birincisi halkın sağlığı ile oynanıyor. İkincisi ise işletmeler kendilerini geliştirmek, işini düzgün yapmak yerine tembelliğe ve sektörünün gerisine düşmesine sebep oluyor. Alışılagelmiş bir düzenden, üçüncü sınıf bir işletme olarak kir pasın içinde, idare ile yaşamayı alışkanlık edinmesine sebep olacaklar. Gerçek denetim o işletmenin gelişmesine vesile olacaktır.
Birde bu denetimler sanki Ramazan ayına özelmiş gibi yapılıyor. Yani yılın sadece 30 günlük dilimi baz alınıyor gibi bir izlenim var. Sağlık her zaman bir bedenin en önemli desteği. Sağlık sadece fırından geçmiyor, diğer sağlık branşlarını da yetkili merciler sanırım iyi biliyorlardır. Şu televizyonlar yokmuu. Ne var ne yok eteğindekini döküveriyor. Ne olduğu belli olmayan et, tavuk be bilim peynir. Hepsini sergiliyor insanların önüne. Tabi asla ilçemizde böyle şeylerin olmasını istemeyiz.
Denetim suçlamak değildir. Denetim rahatsız etmek değildir. Denetim, işlerin olması gerektiği standartlara uygun olup olmadığını, eksiklik varsa uyarılıp kısa sürede eksiklerin tamamlanması için olması gereken çalışmalardır Yani denetim şart. Denetim olmalı ki, kişi hayatında kendini, yolunu, işini düzelterek ilerlesin. Denetleyenlerin, onlara o yetkiyi verenlerin ya da o yetkiyi kullananların millete karşı sorumluluklarını unutmasın. Kimse alınmasın, her kes görevini yapacak. İnsanların içi rahat edecek.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER